Garwoliński Plastuś z dofinansowaniami

Publiczne Przedszkole nr 8 „Plastuś” znalazło się w gronie zwycięzców konkursu programu „Rosnę z matematyką” organizowanego przez Fundację mBanku we współpracy z Fundacją Dobra Sieć.

W pilotażowej edycji programu, skierowanej do przedszkoli, szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi, organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z województw: łódzkiego i mazowieckiego, przyjęto 233 wnioski. Wśród 40 projektów, które otrzymały dofinansowanie znalazł się projekt autorstwa „Plastusia” pt. „Gry i zabawy w leniwej ósemce”. Dofinansowanie o wartości 5 000 zł pozwoli na przeprowadzenie zajęć (od 01.02.2022 do 30.04.2022), które wzmocnią matematyczne kompetencje dzieci.

Celem programu są zajęcia matematyczne dla przedszkolaków we wszystkich grupach wiekowych organizowanie na terenie przedszkola, zajęcia terenowe, organizacja zabaw matematycznych a także  zakup pomocy matematycznych dla dzieci.

To nie jedyny projekt, w którym brał udział “Plastuś”

Przedszkole przystąpiło do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnym – Kampania społeczna – Nasza Epopeja Adam Mickiewicz “Pan Tadeusz”  organizowanego przez Pracownię Pedagogiczna im. prof . Ryszarda Więckowskiego w Poznaniu.  Istotą projektu jest praca z tekstem literackim, a konkretnie z fragmentami tekstu Pana Tadeusza. Do pracy z dziećmi wykorzystaliśmy  metody i techniki systemu Edukacja przez Ruch, jako naszą wiodąca metodę pracy z dziećmi  w naszym przedszkolu – informuje dyrektor przedszkola Anna Lodowska – W lutym i marcu 2022 grupa 6 latków „Plastelinki”, w oparciu o fragment tekstu z Księgi I „Pana Tadeusza” wykonała szereg działań edukacyjnych, trwających parę dni. Efektem tych działań jest praca „Dwór-Soplicowo”

Dokładny opis znajduje się w Biuletynie Trenerów nr 13, marzec 2022 roku, gdzie redaktorem oprócz Doroty Dziamskiej (Twórca systemu EPR) jest Anna Lodowska – trenerka systemu EPR.

Informacje o pozyskanych programach można uzyskać na stronie www.rosnezmatematyka.pl,  www.mbank.pl a także w Biuletynie Trenerów (plik pdf)

Wszystkim nauczycielom gratulujemy!

Prezentacja naszej pracy w Biuletynie marzec 2022

Zobacz również

Weekend z Mikołajem

Udostępnij Ten od prezentów, ten w czerwonym ubraniu i z wielkim brzuchem, ten na którego czekają dzieci – Mikołaj w niedzielę 4 grudnia gościł w...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta