Garwolińska “Jedynka” dziękuje za głosy na projekt “Nie rzucim ziemi”

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej w Garwolinie otrzymała dofinansowanie na realizację projektu historycznego “Nie rzucim ziemi” w Ogólnopolskim Konkursie Ofert 2022 w ramach Pro defensione, pro historia – wspieramy oddolne inicjatywy historyczne, patriotyczne i proobronne dla Polski – II edycja na lata 2022-23 organizowany przez Pomorskie Stowarzyszenie Aktywności Terenowej PSAT.

Nauczycielki Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1  im. Marii Konopnickiej w Garwolinie (Małgorzata Karczmarczyk, Anna Kajka i Aneta Białek) napisały projekt historyczny „Nie rzucim ziemi” związany z postacią patronki szkoły – Marii Konopnickiej. W ramach projektu zaplanowano wydarzenia, które będą podsumowaniem roku Marii Konopnickiej oraz promocją najstarszej szkoły w mieście m.in. wystawy ciekawych eksponatów, dokumentów, konkursy wiedzy na temat historii szkoły i miasta Garwolina, konkurs recytatorski, żywą lekcję historii na temat naszego powiatu.

Projekt przeszedł pierwszy etap weryfikacji i znalazł się na 18 miejscu. W drugim etapie odbyło się głosowanie internetowe. Dzięki oddanym na projekt głosom (616) szkoła znalazła się w gronie laureatów, którzy otrzymają wsparcie o wartości do 4500 zł. Komisja Konkursowa zatwierdziła wczoraj projekty.

Lista wszystkich ofert, które zostały ocenione po II etapie OKO 2022 znajduje się pod linkiem: bit.ly/wynikiOKO2022

– Bardzo dziękujemy za każdy głos i pomoc w rozpropagowaniu tej inicjatywy –  zaznacza Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej w Garwolinie.

Program jest dofinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Funduszu Inicjatyw Społecznych NOWEFIO na lata 2021-30.

Zobacz również

Weekend z Mikołajem

Udostępnij Ten od prezentów, ten w czerwonym ubraniu i z wielkim brzuchem, ten na którego czekają dzieci – Mikołaj w niedzielę 4 grudnia gościł w...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta