Garwolin zaprasza na kajaki nad Wilgę

Udostępniamy przestrzeń miejską organizacjom pozarządowym. Od 1 maja zapraszamy w imieniu Stowarzyszenia Aktywna Strefa oraz własnym do udziału w spływach kajakowych na rzece Wildze. Ale nie tylko.

Gdzie na kajak? Nad Wilgę! Stowarzyszenie Aktywna Strefa zaprasza mieszkańców Garwolina i wszystkich naszych gości nad Wilgę do mobilnego punktu wypożyczania sprzętu sportowego w Garwolinie. W punkcie zlokalizowanym przy pomoście kajakowym, tuż obok pomnika „Ptasie Trele” będzie można w sezonie wiosenno-letnim skorzystać z takich atrakcji jak kajaki, gokarty rowerowe oraz koniki rowerowe „ponycycle”. Działalność punktu rusza już w najbliższą sobotę 1 maja. Z atrakcji będzie można skorzystać do końca września. W miesiącach maj i czerwiec punkt będzie otwarty w weekendy (soboty i niedziele) od godziny 11:00 do godz. 19:00. O ewentualnych zmianach w grafiku lub uruchomieniu dodatkowych terminów Stowarzyszenie będzie informować poprzez profil na Facebooku, śledźcie ich tu https://www.facebook.com/aktywnastrefastowarzyszenie.

Rzeka Wilga jest wspaniałą, przyrodniczą wizytówką zarówno naszego miasta jak i całego powiatu. Obok długich spływów Wilgą, Stowarzyszenie Aktywna Strefa dodaje do oferty możliwość popływania wzdłuż promenady miasta i zobaczenia jak Garwolin prezentuję się z nieco innej perspektywy. Mamy nadzieję, że będzie to ciekawa propozycja wypoczynku oraz spędzenie aktywnie wolnego czasu w weekendy.

Chwyćcie za wiosła i ruszcie z nurtem rzeki Wilga. Bawcie się dobrze, odpoczywajcie. Trzymam kciuki za pomyślność inicjatywy – zachęca Burmistrz Miasta Garwolina Marzena Świeczak.

A na marginesie, przypominamy oczywiście o stosowaniu się do przepisów sanitarnych i obowiązujących obostrzeń wszystkich uczestników. Na miejscu w punkcie organizatorzy udzielą Państwu niezbędnych informacji oraz udostępnią regulamin.

Fot. Stowarzyszenie Aktywna Strefa

Zobacz również

Dzień Dziecka Utraconego w Garwolinie

Udostępnij 15 października obchodzimy w Polsce Dzień Dziecka Utraconego, niezwykle ważny dzień dla rodziców, którzy tracą swoje nienarodzone dzieci. Pod przewodnictwem bpa Grzegorza Suchodolskiego odbył...

Czytaj więcej

Orkiestrowe dźwięki na Dzień Papieski

10 października w całej Polsce obchodziliśmy XXI Dzień Papieski. Z tej okazji Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zaprasza w najbliższą niedzielę na koncert poświęcony św. Janowi Pawłowi II w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Garwolin.

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta