Garwolin pożegnał śp. ks. prałata Juliana Jóźwika

3 października do domu Ojca odszedł ks. prałat Julian Jóźwik – emerytowany proboszcz parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie, członek Kapituły katedralnej w Siedlcach, wieloletni pracownik siedleckiej Kurii Diecezjalnej, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej, duszpasterz. Wczoraj podczas uroczystości pogrzebowych pożegnaliśmy zmarłego kapłana, a przede wszystkim podziękowaliśmy mu za dar kapłańskiego powołania i służby drugiemu człowiekowi.

Ksiądz prałat Julian Jóźwik otrzymał święcenia kapłańskie 23 maja 1964 roku. Na początku swojej duszpasterskiej drogi przez 4 lata pracował jako wikariusz w parafiach: Rozbity Kamień, Ryki i Ostrów Lubelski. Później odbył specjalistyczne studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, po których został skierowany do pracy w Kurii Biskupiej, gdzie przepracował ponad 31 lat jako Diecezjalny Duszpasterz Rodzin, Diecezjalny Duszpasterz Dobroczynności, Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego i Ekonom Diecezjalny. Zanim 29 sierpnia 2003 roku objął parafię MB Częstochowskiej w Garwolinie przez 12 lat był dyrektorem Caritas Diecezji Siedleckiej. W czerwcu 2012 roku za działalność społeczną otrzymał tytuł „Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego”. W lipcu 2012 przestał być proboszczem parafii, jednak pozostał w Garwolinie i niemal do końca życia służył parafianom swoją posługą.

Podczas uroczystości pogrzebowych, śp. ks. prałata Juliana Jóźwika pożegnała w imieniu Samorządu Miasta Garwolina Burmistrz Marzena Świeczak. Jako kapłan, wieloletni proboszcz, a ostatnio rezydent parafii trzymałeś w swoich dłoniach duchowe życie swoich parafian. Kiedy przybyłeś do Garwolina, do nowo wybudowanego kościoła, do młodej parafii z misją kontynuacji tego dzieła, z zadaniem urządzania fizycznego oraz budowania duchowych więzi parafii bardzo szybko potrafiłeś zaskarbić sobie powszechną sympatię i szacunek. Realizowałeś te zadania po swojemu, z ewangeliczną “cichością” i pokorą w sercu. Zawsze cechowała Cię otwartość na drugiego człowieka, czego mieliśmy okazję doświadczyć przy okazji wspólnej organizacji świąt  religijno-patriotycznych. Namacalnym dowodem tego, że Twoja praca jest ważna dla środowiska lokalnego był wniosek Rady Miasta o uhonorowanie Cię przez Rade Powiatu tytułem “Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego” w dziedzinie działalność społeczna. Twoja posługa duszpasterska od najmłodszego do najstarszego pokolenia zapisze się nie tylko w kronikach parafii i samorządów, ale przede wszystkim w naszych sercach i pamięci.

Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci Księdza Prałata Juliana Jóźwika.

zdjęcia: podlasie24.pl

Zobacz również

Budynek Urzędu Miasta w Garwolinie

Sesja Rady Miasta Garwolina

Udostępnij Sesja Rady Miasta Garwolina W dniu 27 października 2020 roku (wtorek) o godz. 15.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Garwolinie, ul. Staszica 15...

Czytaj więcej

Harmonogram Punktu Diagnostyki Mobilnej

Udostępnij Zgodnie z informacjami przekazanymi przez firmę Corten Medic prowadzącą Punkt Diagnostyki Mobilnej zlokalizowany na parkingu przy zbiegu ulic Staszica i Sportowej w Garwolinie testy...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta