Garwolin mazowiecką stolicą teatru dzięki Wam! Dziękujemy!

3. Festiwal Teatralny Saturator za nami. Już po raz trzeci, w ostatni weekend, Garwolin stał się mazowiecką stolicą teatru dzięki wybitnym artystom z Polski i z zagranicy, dzięki wspaniałej widowni oraz dzięki wielu osobom, organizacjom, instytucjom i firmom zza kurtyny i kulis, które razem z nami współtworzyły to teatralne święto naszego miasta.

Festiwal Teatralny Saturator jest projektem który udowadnia, że można stworzyć ognisko działań teatralnych również tam, gdzie teatru repertuarowego nie ma. Takim miejscem na mapie Mazowsza i Polski jest Garwolin. Podczas tegorocznej edycji widzowie obejrzeli w sumie 14 spektakli teatralnych. Za organizację festiwalu odpowiedzialne było Miasto Garwolin wspólnie z Mazowieckim Instytutem Kultury w Warszawie i Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Serdecznie dziękujemy wszystkim partnerom i kłaniamy się przed nimi nisko za bardzo dobrą współpracę, pracę, zaangażowanie i serca – informuje Burmistrz Miasta Garwolin Marzena Świeczak.

Szczególne podziękowania należą się autorce, kuratorce i producentce Festiwalu Saturator Teatralny Magdalenie Chabros z Mazowieckiego Instytutu Kultury oraz dyrektor Magdalenie Ulejczyk.  Naszą bohaterką drugiego planu była niezastąpiona Małgorzata Jaroń – konferansjer Saturatora. Jesteście wielkie! Dziękujemy także wszystkim zaangażowanym w projekt pracownikom Mazowieckiego Instytutu Kultury, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie na czele z dyrektorem Jarosławem Kargolem oraz pracownikom Urzędu Miasta. Oczywiście nie sposób nie wspomnieć tu o autorze genialnej grafiki festiwalu pierwszej, drugiej i trzeciej edycji – Kubie Zalewskim – dobra robota Kuba!

Organizacja wydarzenia nie byłaby możliwa bez wsparcia finansowego Samorządu Województwa Mazowieckiego i Wicemarszałek Mazowsza Janiny Ewy Orzełowskiej, która jest dobrym duchem festiwalu. Jesteśmy wdzięczni wszystkim sponsorom, którzy zdecydowali się dołożyć, ogromne dla nas,  cegiełki wsparcia: OCHNIK INVEST, ERCA WILMAR COSMETIC INGREDIENTS, PLAST-BET, CARTEX AUTO CZĘŚCI, EKOLIDER, CZAN, INTERDRUK, AUTO SAMORAJ. To jest ważna i dobra inwestycja w nasze miasto i w jego mieszkańców, możecie być z siebie dumni – dodaje włodarz miasta.

Nie tylko oczy, ale przede wszystkim „rękawiczki” do pracy zakasał nasz niezawodny Teatr Rękawiczka wraz z aktorami i wolontariuszami z Izabelą Rękawek na czele. To oni są sercem całego przedsięwzięcia – podkreśla Marzena Świeczak.

Dziękujemy PGE Garwolin i druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Garwolinie oraz Komendzie Powiatowej Policji w Garwolinie za pomoc i czuwanie nad bezpiecznym przebiegiem  wydarzeń.

Bardzo aktywną i potrzebną grupą w naszym mieście są również seniorzy. To oni pomagają i  angażują  się mocno w różne projekty, w ten także. Na ręce Grażyny Makulec przekazujemy podziękowania dla naszej najstarszej młodzieży w Garwolinie z Klubu Seniora działającego przy CSiK. W pięknej oprawie Saturatora uczestniczyli także cheerleaderki z klubu No Name z Garwolina oraz Orkiestra Dęta OSP Garwolin. Dziękuje za to, że zawsze mogę na was liczyć! – mówi Burmistrz. Dziękujemy także wszystkim szkołom i nauczycielom, którzy wyrozumiałym okiem podeszli do naszej młodzieży zaangażowanej w ostatnim czasie w organizację festiwalu. W szczególności Katolickiemu Liceum Ogólnokształcącemu im. C.K. Norwida w Garwolinie oraz Zespołowi Szkół Artystycznych w Garwolinie.

Jesteśmy wdzięczni mediom: TVP Kultura, wirtualnygarwolin.pl, egarwolin.pl, kuriergarwoliński.pl, Twój Głos – Gazeta Powiatu Garwolińskiego i wszystkim lokalnym ambasadorom, którzy promują to przedsięwzięcie. Podczas tegorocznej edycji obecny był także z nami Robert Gałązka  z PixelFilms – autor filmów promujących festiwal z pierwszej i drugiej edycji. Oczywiście za jego sprawą i pod czujnym okiem jego kamery oraz drona powstanie także trzeci sezon Saturatora w Garwolinie. Premiera wkrótce!

Dziękujemy wszystkim artystom i widowni. Byliście wybitni, cudowni, wyjątkowi i niesamowici!

Bardzo, ale to bardzo i jeszcze bardziej dziękujemy wszystkim pozostałym, których to wszystkich nie sposób wymienić z imienia i nazwiska, ale bez których Festiwal Saturator Teatralny, nie byłby już tym festiwalem, z którego dumne jest nasze miasto – podsumowuje wydarzenia Burmistrz Miasta Marzena Świeczak.

Kliknij i pobierz PROGRAM 3. edycji FESTIWAL SATURATOR TEATRALNY

Już myślimy o organizacji 4. edycji Festiwalu Teatralnego Saturator w przyszłym 2022 roku. Wzorem tegorocznej odsłony organizację trzydniowego święta planujemy w drugi weekend września tj. 9-11 września 2022 r. Zapisujcie już tę datę w kalendarzach, rezerwujcie czas  i trzymajcie mocno kciuki za dobre decyzje Samorządu Województwa Mazowieckiego i Mazowieckiego Instytutu Kultury przy planowaniu kalendarza imprez na Mazowszu na 2022 rok. Mocno wierzymy, że nasze kochane miasto nad Wilgą, ma specjalne miejsce w sercu Polski, w sercu Mazowsza.

Jeśli chciałbyś być w przyszłym roku częścią 4. odsłony Saturatora, stać się sponsorem, ambasadorem lub wolontariuszem, a w zasadzie po prostu  twórcom festiwalu, chciałbyś wesprzeć nasze działania na różnych płaszczyznach, poznać fajnych ludzi, zdobyć ciekawe doświadczenia, pochwalić się swoim talentem czy od tak fajnie spędzić czas i czuć się potrzebnym, to daj znać. Zgłoś się do nas, a my OCZYwiście 🙂 zaopiekujemy się Tobą – podkreślają organizatorzy.

 

Szczegóły teatralnego  projektu, informacje i galerie zdjęć znajdziecie na stronach organizatorów:

Miasto Garwolin www.garwolin.pl w menu głównym dla mieszkańca FESTIWAL SATURATOR TEATRALNY

Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie www.csik.garwolin.pl

Mazowiecki Instytut Kultury www.mik.waw.pl  oraz  biuro-prasowe.mik.waw.plFot. Urząd Miasta Garwolin / Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie

Zobacz również

Weekend z Mikołajem

Udostępnij Ten od prezentów, ten w czerwonym ubraniu i z wielkim brzuchem, ten na którego czekają dzieci – Mikołaj w niedzielę 4 grudnia gościł w...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta