Kibicowaliśmy kolarzom ŻTC Bike Race

W miniony weekend po raz drugi odbyły się w Garwolinie kolarskie zmagania tegorocznego sezonu ŻTC Bike Race. Około 200 zawodników wzięło udział w garwolińskim etapie wyścigu.

Tydzień temu, w sobotę, w Serocku, w strugach deszczu i w niedzielę, w Garwolinie, przy znacznie bardziej sprzyjającej aurze – w miniony weekend ŻTC BIKE RACE zainaugurowało kolarski sezon 2021!

Kolarzy w samo południe w trasę wypuściła honorowa starterka Burmistrz Miasta Garwolina Marzena Świeczak. Start i meta zlokalizowana była przy moście przy Kościuszki. Następnie peleton pojechał ul. Staszica, Spacerową i kolejno przez Unin, Goździk, Przykory, Zgórze, Chęciny, Górzno, Reducin i prosto do Garwolina. W Garwolinie wjazd Jana III Sobieskiego i Wiejską do Alei Legionów, prosto na metę.

Warunki pogodowe sprzyjały zaciętej rywalizacji od startu do mety. Całe szczęście chmury deszczowe ominęły nasze miasto, ale kolarze musieli mocno powalczyć z wiatrem. Gratulujemy nie tylko zwycięzcom tegorocznego etapu ŻTC BIKE RACE w Garwolinie, ale wszystkim uczestnikom. Bo kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu. Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem – powiedział kilkanaście lat temu Marco Pantani, zwycięzca Giro d’Italia i Tour de France z 1998 roku.

W Garwolinie wśród pań triumfowała Anna Witczak z Zośka Womens Cycling (Warszawa). W kategorii M20 najszybszy był rzeszowianin Maciej Szczepanik, a w M30 Grzegorz Jazurek (Warszawa).

Pełne wyniki zawodów dostępne są na stronie: https://www.ztc.pl/wyniki.html.

Pełna galeria zdjęć z ŻTC Garwolin dostępna tutaj: https://www.ztc.pl/galeria.html

W garwolińskim etapie odbyły się dodatkowo Mistrzostwa Ziemi Garwolińskiej, w których zwyciężył Mateusz Mikulski. Drugie miejsce na podium przypadło Jakubowi Bartkiewiczowi, a trzecie Michałowi Jończyk.

Organizatorami wydarzenia w Garwolinie byli: Żyrardowskiego Towarzystwa Cyklistów, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Garwolińskie Stowarzyszenie Kolarskie Horyzont i Stowarzyszenie Truchtacz.pl.

Dziękujemy za współpracę i zapraszamy do Garwolina mamy nadzieję za rok.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Burmistrz Miasta Garwolina Marzena Świeczak.

Impreza współfinansowana z budżetu Miasta Garwolina.

Fot. UM Garwolin oraz www.ztc.pl 

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta