Garwolin gra z WOŚP

Już w najbliższą niedzielę w Garwolinie, 31 stycznia zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 29. finał odbędzie się w szczególnym czasie, jednak fali dobroci i charytatywnego poruszenia mieszkańców naszego miasta nie zatrzyma nawet wirus. Wiele zbiórek i aukcji już trwa. Najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego tegoroczne działania odbywają się głównie w sieci. Nasze miasto tradycyjnie włącza się w tę szczytną akcję.

Zachęcam do wsparcia Orkiestry wspólnie z garwolińskim sztabem działającym przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Sztab pracuje pełną parą. 31 stycznia ponad 60 kwestujących wolontariuszy z puszkami będzie można spotkać na ulicach Garwolina oraz innych miejscowości na terenie powiatu garwolińskiego. Ale ich internetowe puszki czyli eSkarbonki możecie zasilić już dziś! Taką wirtualną skarbonkę posiada garwoliński sztab oraz poszczególni wolontariusze, którzy są w nim zarejestrowani – informuje Burmistrz Miasta Marzena Świeczak.

Chcesz wesprzeć WOŚP już teraz? Wejdź tutaj https://eskarbonka.wosp.org.pl/x8ae6p

W tym roku z powodu pandemii koronawirusa oraz obowiązujących obostrzeń w garwolińskim sztabie nie odbędą się żadne wydarzenia kulturalne. Nie będzie także licytacji w tradycyjnej formie, ale orkiestrowe gadżety oraz przedmioty przekazane przez darczyńców będzie można kupić podczas aukcji internetowej tutaj http://bit.ly/licytacjewosp .

Z tej okazji Miasto Garwolin przekazało na aukcję internetową:

  • Trzy unikatowe i wyjątkowe książki “Przedwojenny Garwolin z albumu mieszkańców”
  • Skórzany portfel firmy Ochnik na dokumenty sygnowany logo miasta
  • Trzy zestawy gadżetów miejskich w tym kalendarz, mapa turystyczna gra Memo i worko-plecak “I <3 Garwolin”

 

Informacji o licytacjach szukajcie na stronie Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Tym razem zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu diagnostycznego i leczenie chorób gardła, nosa, uszu i krtani u dzieci. Fundacja skupi się na pozyskaniu najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju badań, przede wszystkim w dziedzinach laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

No to graMY 🙂 Do końca świata i jeden dzień dłużej 🙂

 

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta