Garwolin gospodarzem TFL 26! Cóż to były za emocje w 600-lecie miasta!

W roku 600-lecia nadania praw miejskich miastu Garwolin, w minioną sobotę w Hali Stulecia odbyła się Garwolińska Gala Sportów Walki Thunderstrike Fight League 26. Swoje walki wygrali reprezentujący Garwolin Jakub Piesiewicz i Łukasz Mikulski. Cóż to były za emocje! Partnerem wydarzenia emitowanego w ogólnopolskiej telewizji TVP Sport było Miasto Garwolin, a patronat honorowy nad sportową imprezą objęła Burmistrz Miasta Garwolina Marzena Świeczak.

Nasze miasto było gospodarzem 26. odsłony zawodów sportowych z cyklu TFL (Thunderstrike Fight League), których celem jest promocja imprez sportowych MMA (Mix Martial Arts) – Mieszane Sztuki Walki. Zawody organizowane są od 2013 roku. Garwolin zaś był w historii TFL po raz trzeci gospodarzem wydarzenia. Więcej na temat TFL 23 w artykule GARWOLIN GOSPODARZEM GALI SPORTÓW WALKI TFL 23. Organizacja tegorocznej gali była wielkim sportowym świętem i doskonałą promocją naszego miasta w Polsce w 600-lecie nadania praw miejskich naszemu miastu. Sobotnia impreza była transmitowana na żywo w ogólnopolskiej publicznej telewizji TVP Sport. Powtórkę obejrzycie pod linkiem poniżej:

Garwolińska Gala Sportów Walki – Thunderstrike Fight League 26. Zapis transmisji.

W miniony weekend kilkuset kibiców w hali oraz tysiące przed telewizorami TVP Sport obejrzało 11 walk stoczonych na garwolińskim oktagonie. Najbardziej emocjonujące dla nas pojedynki stoczyli zawodnicy z naszego powiatu: Jakub Piesiewicz, Łukasz Mikulski i Łukasz Osiak. Rywalem Jakuba Piesiewicza z Garwolina był Kuba Witkowski. Walka na dystansie jednej 10-minutowej rundy nie przyniosła rozstrzygnięcia, ale w dogrywce wygrał Piesiewicz – trener Marga Submission Fighting Gym Garwolin oraz nasz garwoliński ambasador sportów walki. Łukasz Mikulski zmierzył się z Pawłem Marciniakiem. Debiut w MMA zakończył zwycięstwem. Niepowodzeniem zakończyła się pierwsza zawodowa walka Łukasz Osiaka z Czeczenem Baysangurem Akhmadovem, przeciwnik okazał się jednak lepszy. Naszym reprezentantom gratulujemy i dziękujemy za emocje, a Łukaszowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

 

Galę otworzyli patroni honorowi i partnerzy wydarzenia: Burmistrz Miasta Marzena Świeczak, Starosta Garwoliński Mirosław Walicki, Wójt Gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk oraz Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska. Talentem wokalnym imprezę okrasiła pochodząca z Garwolina Katarzyna Dąbrowska „Kate”. Wśród gości gali był m.in. Damian Janikowski – brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich z Londynu w 2012 roku w zapasach. W trakcie imprezy zbierano fundusze na leczenie Lenki Szaniawskiej z Borowia. Podczas licytacji nowych właścicieli znalazły m.in. rękawice z autografem Artura Boruca czy voucher na trening z Jakubem Piesiewiczem. Wspólnymi siłami uzbieraliśmy 10 166,65 zł na leczenie dziewczynki. Więcej na temat Lenki przeczytacie tutaj SIĘ POMAGA LENKA SZANIAWSKA. W dalszym ciągu można przekazać swoje wsparcie. Pomożecie? Warto pomagać!

Są miasta i miasteczka. Ludzie i ludziska… TFL 26 w mega sportowym mieście Garwolin! Przyjemnie tu wracać i współpracować z burmistrzem! – komentuje organizację zawodów w Garwolinie Jacek Sarna – organizator TFL oraz promotor JS Promotion. – Garwolin jest dla nas szczególnym miejscem na sportowej mapie TFL. Fenomenalna widownia okraszona sportem na najwyższym europejskim poziomie gwarantuje doskonałą promocję regionu na antenach otwartej telewizji TVP Sport – czytamy na facebookowym profilu TFL.

– To było niezwykłe sportowe wydarzenie, garwoliński oktagon ponownie zalały testosteron, krew, pot i emocje. Sportowcy dostarczyli nam sporą dawkę pozytywnych przeżyć, a kibice jak zwykle nie zawiedli – podsumowuje imprezę Burmistrz Marzena Świeczak. Z całego serca dziękuję Jackowi Sarnie – głównemu organizatorowi Gali TFL’26 i jego ekipie. Praca i pasje takich ludzi jak Jacek są siłą napędową i podstawą wielu sukcesów, którymi wspólnie możemy się chwalić. Gratuluję wszystkim zawodnikom, w szczególności naszym reprezentantom Kubie Piesiewiczowi, Łukaszowi Osiakowi i Łukaszowi Mikulskiemu. Byliście niesamowici. Dziękuję za współpracę samorządowcom z gminy i powiatu oraz Mazowsza. Na naszych przyjaciół z Zarządu Województwa Mazowieckiego, a zwłaszcza obecną na wydarzeniu Janinę Ewę Orzełowską zawsze można liczyć. Dziękuję ekipom: Thunderstrike Fight Leagua, Marga Checkmat BJJ Garwolin, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Powiatowy Ośrodek Sportu w Miętnem, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Garwolinie i wszystkim zaangażowanym w organizację eventu. Brawa dla naszych lokalnych przedsiębiorców, wspierających wydarzenie. I jeszcze raz ogromne podziękowania dla wszystkich przybyłych do Garwolina kibiców – podkreśla Marzena Świeczak.

Fot. Thunderstrike Fight League

Pełną galerię zdjęć z wydarzenia znajdziecie na stronie Thunderstrike Fight League.

Komplet wyników Garwolińska Gala Sportów Walki TFL 26

 • Walka wieczoru o pas mistrzowski TFL w wadze półśredniej
  Karol Skrzypek pokonał Flávio Pina Souzę przez jednogłośną decyzje sędziów
 • Karta główna
  Łukasz Mikulski pokonał Pawła Marciniaka przez poddanie – 2 runda 1:56
  Guilherme Cadena pokonał Mateusza Golę przez poddanie (duszenie zza pleców) – runda 1, 1:32
  Grzegorz Steć pokonał Władysława Jaszuka przez TKO, runda 1, 1:47
  Baysangur Akhmadov pokonał Łukasza Osiaka przez poddanie, (dźwignia na staw kolanowy) 1:34
  Extrafight:

  Jakub Piesiewicz pokonał Kubę Witkowskiego po dogrywce – walka w grapplingu (1×10 min)
  Karol Chudzik pokonał Kamila Wasielę jednogłośną decyzją sędziów
 • Karta wstępna
  Ernest Dorosz pokonał Wiktora Czabarę jednogłośną decyzją sędziów
  Miłosz Kruk pokonał Oktawiana Lewandowskiego przez TKO, runda 2, 1:57
  Kamil Turalski pokonał Szymona Petkę jednogłośną decyzją sędziów
  Marcin Skarżycki pokonał Wiktora Jakubowskiego przez TKO, runda 2, 2:03

Patroni Honorowi:

Marzena Świeczak Burmistrz Miasta Garwolina, Mirosław Walicki Starosta Powiatu Garwolińskiego, Marcin Kołodziejczyk Wójt Gminy Garwolin, Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego, Janina Ewa Orzełowska Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego

Partnerzy:

Miasto Garwolin, Powiat Garwoliński, Gmina Garwolin, Mazowsze serce Polski, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Marga Checkmat BJJ Garwolin

Zobacz również

Biblioteka zaprasza w marcu

Udostępnij Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza w marcu na wiele atrakcji dla małych i dużych. Zerknijcie na kalendarium. Udostępnij Podobne tematyKoncert uczniów z ogniska...Zaproszenie - Komisja...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta