Garwolin gospodarzem gali sportów walki TFL 23

Garwolińska Gala Sportów Walki Thunderstrike Fight League 23 odbyła się w minioną sobotę w Hali Stulecia w Garwolinie. Cóż to były za emocje! Partnerem wydarzenia emitowanego w ogólnopolskiej telewizji TVP Sport było Miasto Garwolin, a patronat honorowy nad sportową imprezą objęła Burmistrz Miasta Garwolina Marzena Świeczak.

Nasze miasto było gospodarzem 23. odsłony zawodów sportowych z cyklu TFL (Thunderstrike Fight League), których celem jest promocja imprez sportowych MMA (Mix Martial Arts) – Mieszane Sztuki Walki. Zawody organizowane są od 2013 roku. Garwolin zaś był w historii TFL po raz drugi gospodarzem wydarzenia. Organizacja gali pięć lat temu była wielkim sportowym świętem i doskonałą promocją naszego miasta w Polsce. Tym razem jednak na dużą większą skalę, gdyż tegoroczna edycja była transmitowana na żywo w ogólnopolskiej publicznej telewizji TVP Sport. Powtórkę z imprezy obejrzycie pod linkiem poniżej.

Garwolińska Gala Sportów Walki – Thunderstrike Fight League 23. Zapis transmisji.

W sobotni wieczór na garwolińskim oktagonie sportowcy stoczyli 10 walk. Najbardziej emocjonujące dla nas pojedynki stoczyli zawodnicy z naszego powiatu: Dominik Przychodzki, Łukasz Osiak i Łukasz Hryszkiewicz. Z udziału w gali kontuzje wyeliminowały dwóch naszych zawodników – Kacpra Anisiewicza oraz Jakuba Filipowicza.

Galę otworzyli patroni honorowi i partnerzy wydarzenia: Burmistrz Miasta Marzena Świeczak, Starosta Garwoliński Mirosław Walicki i Wójt Gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk. Specjalne podziękowania odebrał Jakub Piesiewicz – trener Marga Submission Fighting Gym Garwolin i nasz garwoliński ambasador sportów walki.

To było niezwykłe sportowe wydarzenie! Garwoliński oktagon zalały testosteron, krew, pot i sportowe emocje. Brakowało nam jednego fizycznej obecności Jacka Sarny – ojca Garwolińskiej Gali. Jacku dziękuję Ci bardzo za wszystko. Już wiesz jak to wygląda w TV, więc następnym razem będziesz już z nami – komentuje imprezę burmistrz. Gratuluję wszystkim zawodnikom, szczególnie naszym i tym trenującym pod czujnym okiem Jakuba Piesiewicza. Byliście niesamowici. Dziękuję za współpracę samorządowcom z gminy i powiatu oraz Mazowsza. Na naszych Marszałków Województwa Mazowieckiego Adama Struzika i Janinę Ewę Orzełowską – obecną na wydarzenia – zawsze można liczyć. Dziękuję ekipom: Thunderstrike Fight Leagua, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Powiatowy Ośrodek Sportu w Miętnem, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Garwolinie i wszystkim zaangażowanym w organizację eventu. Brawa dla naszych lokalnych przedsiębiorców, wspierających wydarzenie. I ogromne podziękowania dla garwolińskich kibiców – podkreśla Marzena Świeczak.

 

Fot. Thunderstrike Fight League

Pełną galerię zdjęć z wydarzenia znajdziecie na stronie Thunderstrike Fight League.

Komplet wyników Garwolińska Gala Sportów Walki TFL 23

 • Walka wieczoru
  66 kg: Sebastian Kotwica (MMA 12-2-0) pokonał Marcosa Schmitza (MMA 17-8-0) jednogłośną decyzją sędziów
 • Karta główna
  84 kg: Paweł Białas (MMA 3-4-0) pokonał Mateusza Głucha (MMA 8-8-0) przez poddanie (gilotyna) w rundzie drugiej
  70 kg: Konrad Furmanek (MMA 3-4-0) pokonał Artura Krawczyka (MMA 1-3-0) jednogłośną decyzją sędziów
  66 kg: Szymon Biłas (MMA 1-0-0) pokonał jednogłośną decyzją sędziów Farrukha Sadullaeva (MMA 1-2-0) jednogłośną decyzją sędziów
  70 kg: Kamil Hadała (MMA 1-0-0) pokonał Łukasza Hryszkiewicza (MMA 0-1-0) niejednogłośną decyzją sędziów
  84 kg: Mateusz Gola (MMA 2-1-0) pokonał Tobiasza Lewandowskiego (MMA 1-2-0) przez techniczny nokaut (uderzenia w parterze) w rundzie drugiej
 • Karta wstępna (walki półzawodowe)
  77 kg: Bartłomiej Nowak pokonał Łukasza Osiaka przez poddanie (balacha) w rundzie pierwszej
  84 kg: Karol Chudzik pokonał Rafała Wysockiego jednogłośną decyzją sędziów
  66 kg: Jędrzej Koriat pokonał Dominika Przychodzkiego niejednogłośną decyzją sędziów
  77 kg: Wiktor Więcek pokonał Patryka Szymańskiego jednogłośną decyzją sędziów

Zobacz również

Zbadaj się i zyskaj spokój!

Udostępnij LUX MED Diagnostyka zaprasza Panie w wieku od 45 do 74 lat na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta