Garwolin dla Seniorów, a Seniorzy dla Garwolina

Podczas wczorajszych obchodów nie zabrakło życzeń i gratulacji pod adresem seniorów. My wspieramy inicjatywy skierowane do osób starszych, a starsze osoby wspierają nas w aktywizacji mieszkańców. Doceniamy tę współpracę, bo jest bardzo ważna dla naszego miasta i powiatu – podkreśliła podczas Garwolińskiego Dnia Seniora Marzena Świeczak Burmistrz Miasta Garwolina.

1 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Z tej okazji wczoraj podczas miejsko-powiatowych obchodów Garwolińskiego Dnia Seniora organizatorzy zwrócili uwagę na pracę i zaangażowanie seniorów na rzecz polityki senioralnej oraz rozwoju miasta i powiatu. Wspólnie dbamy o dobrą jakość życia mieszkańców. Cieszymy się, że możemy dziś spotkać się z państwem i podziękować za tę działalność i współpracę – artykułowali.

Wydarzenie, skierowane do seniorów z miasta i powiatu garwolińskiego, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Sala widowiskowa Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie gościła wczoraj około 250 seniorów z Garwolina, Woli Rębkowskiej, Łaskarzewa, Sobolewa, Maciejowic, Pilawy, Trąbek, Wilgi, Miastkowa Kościelnego i innych miejscowości, których nie sposób wymienić.

Zgromadzonych przywitali gospodarze wydarzenia Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Dariusz Król, Wicestarosta Powiatu Garwolińskiego Marek Ziędalski oraz Burmistrz Miasta Garwolin Marzena Świeczak. Czas pandemii spowodował, że wiele osób starszych boi się wychodzić z domu, zrezygnowało z aktywności kulturalnych i współistnienia społecznego. Pozostawanie w domu, może również generować zagrożenia. Dlatego pragniemy otaczać seniorów opieką, dbać o ich bezpieczeństwo, aktywizować i nie zostawiać samych sobie – podkreślali organizatorzy.

Już na samym początku w dobry nastrój uczestników wprowadzili zespół „Chwilo Trwaj” oraz Sekstet Garwoliński, którzy premierowo wykonali hymn seniorów. Następnym  punktem programu było wystąpienie podkom. Danuty Kalinowskiej z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie, która mówiła o aktywności środowiskowej, zapobiegającej wykluczeniu i wpływającej na bezpieczeństwo seniorów. Następnie glos zabrali: Renata Liszewska z PSSE w Garwolinie, psycholog Beata Lipińska, dyrektor Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Garwolinie Iwona Poreda oraz Grażyna Makulec – Prezes Stowarzyszenia Sympatyków Klubu Seniora w Garwolinie. Seniorzy usłyszeli cenne rady, dotyczące szczepień, radzenia sobie ze stresem, jak również poznali ciekawą ofertę biblioteki, skierowaną do seniorów.

Na zakończenie uczestnicy spotkania obejrzeli spektakl „Pozytywka” Teatru O!Mamy, a także mogli podziwiać wystawę malarstwa garwolińskich seniorów. Dobre nastroje nie opuszczały nikogo do samego końca, a spotkanie integracyjne i poczęstunek były okazją do dzielenia się wrażeniami z uroczystości i dalszego wspólnego świętowania.

Wszystkim seniorom dziękujemy za przybycie, ale przede wszystkim w dniu waszego święta składam najlepsze życzenia, uśmiechu, pogody ducha i zdrowia. Oby wszystkim Państwu żyło się coraz lepiej, byście byli traktowani z atencją z uwagi nie tylko na wiek, ale również doświadczenie i życiową mądrość. Dziękuję za działalność, energię, pasję, pomysłowość i zaangażowanie w życie miasta. Jesteśmy sobie bardzo potrzebni. W imieniu tych młodszych pokoleń, dziękuje także, że jesteście każdego dnia. Za Waszą troskę, wsparcie oraz pomoc w wychowaniu dzieci i wnuków, bo czym byłby ten świat bez ukochanych rodziców, ukochanej babci i dziadka – podsumowuje Burmistrz Miasta Garwolina Marzena Świeczak.

Organizatorami wydarzenia byli: Miasto Garwolin, Powiat Garwoliński, Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Klub Seniora w Garwolinie.

Fot. Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie

 

Zobacz również

Spędź z nami czas w lutym

Udostępnij Sportowe emocje, bal pełen wrażeń na zakończenie karnawału, koncert, wystawa, spotkanie autorskie, stałe sekcje w bibliotece i domu kultury, bogata oferta zajęć na ferie...

Czytaj więcej

Gramy dla Wiktorii Kaczyńskiej

Udostępnij Po raz kolejny zapraszamy do udziału w turnieju charytatywnym na rzecz Wiktorii Kaczyńskiej. Tym razem organizatorzy zapraszają na Walentynkowy Turniej Siatkarski w najbliższą niedzielę,...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta