Garwolin. Ale miasto! Konkurs filmowy dla dzieci i młodzieży

Podejmij wyzwanie, stwórz swoją unikalną filmową opowieść o Garwolinie i wygraj atrakcyjne nagrody w miejskim konkursie. Stwórz film krótkometrażowy o swoim mieście. – Oczekujemy oryginalnego spojrzenia oraz liczymy na filmy inteligentne, odważne, zaskakujące, abstrakcyjne, a nawet szalone – zachęca do udziału Burmistrz Garwolina Marzena Świeczak.

Miejski konkurs filmowy pn. „Garwolin. Ale miasto!” adresowany jest do dzieci i młodzieży – uczniów od IV do VIII klasy szkół podstawowych z terenu miasta Garwolina. Uczestnikiem konkursu  a tym samym twórcą filmu krótkometrażowego o Garwolinie, może być jedna osoba lub zespół dwuosobowy. Na konkurs każdy uczestnik może przesłać dwa filmy do których może dodatkowo dołączyć opis idei i pomysłu stojącego za daną pracą konkursową.

Film krótkometrażowy o Garwolinie powinien ukazywać nasze miasto, jako miejsce wyjątkowe. Oczekujemy oryginalnego spojrzenia w odniesieniu do jego historii i tradycji, zabytków i nowoczesności, pokazania jego wyjątkowości, niepowtarzalności, specyfiki i walorów, dla których warto w nim zamieszkać, odpoczywać, uczyć się czy pracować. Konkurs ma rozwijać umiejętności tworzenia filmów, które są znakomitym wyzwalaczem kreatywności, fantazji i świeżości wśród uczniach szkół garwolińskich. – Liczymy na filmy inteligentne, odważne, zaskakujące, abstrakcyjne, a nawet szalone – o ile oczywiście nie naruszają prawa, elementarnych zasad przyzwoitości i regulaminu konkursu – informują organizatorzy.

Celem konkursu jest m.in. promocja Garwolina z okazji 600-lecia nadania praw miejskich w roku obchodów jubileuszu oraz podniesienie świadomości mieszkańców, w szczególności dzieci i młodzieży, na temat miejsca w którym żyją. Rok 2023 jest dla nas szczególny. W ramach obchodów zachęcamy do udziału w różnych przedsięwzięciach, w tym m.in. zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych do udziału w konkursie filmowym. – Chwalmy się naszym Garwolinem. Pokażmy, że jest wyjątkowy i podkreślmy tę dumę – dodaje burmistrz Garwolina.

Film krótkometrażowy o Garwolinie należy przygotować w formacie umożliwiającym publikację co najmniej w serwisie YouTube. Preferowany format obrazu 16:9, orientacja pozioma. Format pliku zgodny z obowiązującymi standardami (.MOV .MPEG4 .MP4 .AVI .WMV .MPEGPS .FLV .3GPP). Uczestnik konkursu, może zastosować i łączyć różnego rodzaju gatunki filmowe (np. dokument, wywiad, reportaż, teledysk, animacja, techniki łączone itd.). Pracę konkursową można wykonać dowolną techniką przy użyciu dowolnego urządzenia multimedialnego, np. telefon komórkowy, tablet, aparat fotograficzny, kamera, oprogramowanie do animacji itp. Film powinien zostać dostarczony w wersji elektronicznej na nośniku elektronicznym (pendrive lub płyta CD/DVD). Do konkursu można zgłaszać filmy trwające do 10 minut.

Konkurs ma charakter dwuetapowy: najlepsze prace wyłonione na etapie szkolnym wezmą udział w etapie miejskim, gdzie zostaną wyłonieni laureaci. Prace konkursowe wraz z załącznikami należy przekazać przewodniczącemu szkolnej komisji konkursowej najpóźniej do 18 września 2023 roku. Następnie komisja szkolna przekaże do Urzędu Miasta Garwolina prace wyłonione w etapie szkolnym i zakwalifikowane do etapu miejskiego. Autorzy zwycięskich filmów otrzymają nagrody (m.in. sprzęt multimedialny, gadżety promocyjne miasta) o minimum łącznej wartości 1 200,00 zł za I, II i III miejsce oraz „Nagrodę Publiczności” przyznaną w wyniku głosowania internautów.  Planowana data ogłoszenia wyników i wręczenia nagród to 16 października 2023 r.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.garwolin.pl oraz w Urzędzie Miasta Garwolin.

Organizatorem konkursu jest Miasto Garwolin we współpracy z Publiczną szkołą Podstawową nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie.

Koordynatorem konkursu jest nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie – pan Jacek Zowczak. Pytanie dotyczące konkursu należy kierować na adres mailowy koordynatora konkursu: jzowczak@zs5garwolin.pl lub telefonicznie tel. 690 429 139.

Informacje o konkursie można także uzyskać w Wydziale Promocji Miasta i Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych, pok. 23 I piętro, e-mail: 600lat@garwolin.pl, tel. 25 786 42 30, tel. 25 786 42 31.

Regulamin konkursu GARWOLIN. ALE MIASTO!

Karta zgłoszenia GARWOLIN. ALE MIASTO!

Oświadczenie GARWOLIN. ALE MIASTO!

Klauzula informacyjna GARWOLIN. ALE MIASTO!

Zobacz również

20 lat samorządności młodzieży w Garwolinie!

Udostępnij Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Garwolina Jan Garwoliński oraz Radny Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego Kacper Broniszewski zapraszają na obchody jubileuszu 20-lecia Młodzieżowej Rady Miasta w...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta