Gala na Dni Garwolina

W sobotę 15 czerwca w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury odbyła się tradycyjna uroczysta gala. Była ona okazją do podsumowania ubiegłorocznych obchodów 600-lecia miasta a także przedstawienia najbliższych działań miasta.

Przez cały rok wspólnie świętowaliśmy, czerpiąc radość z licznych imprez kulturalnych, sportowych i edukacyjnych. Koncerty, wystawy, spektakle teatralne, turnieje sportowe i pikniki rodzinne wypełniły ulice Garwolina radością i entuzjazmem. Były to nie tylko okazje do zabawy, ale przede wszystkim do wspólnego odkrywania historii naszego miasta i jego mieszkańców – mówiła Burmistrz Marzena Świeczak – Wydarzenia jubileuszowe nie byłoby możliwe bez Was wszystkich – mieszkańców, którzy swoją codzienną pracą i zaangażowaniem przyczyniają się do rozwoju naszej społeczności. Chciałbym wyrazić głębokie podziękowania każdemu z Was. To dzięki Wam nasze miasto jest miejscem, z którego możemy być dumni.

Liczne wydarzenia kulturalne, sportowe i edukacyjne, jakie zorganizowano w 2023 roku miały wsparcie Samorządu Województwa Mazowieckiego. Chcieliśmy również podkreślić znaczenie Garwolina jako ważnego ośrodka na mapie Mazowsza. Z tego miejsca chciałam gorąco podziękować Samorządowi Mazowsza, a w szczególności pani marszałek Janinie Ewie Orzełowskiej, za olbrzymie wsparcie finansowe jakie otrzymaliśmy. – mówiła burmistrz.

Rok temu podczas gali otwarcia składaliśmy podziękowania na ręce przedstawicieli poszczególnych instytucji, organizacji, placówek, firm i grup społecznych wszystkim tym, którzy przez lata przyczyniali się do rozwoju naszego miasta. Tym razem chciałabym skupić się na osobach, które odegrały  nieocenioną rolę w wydarzeniach jubileuszu, a często pozostają niewidoczne dla szerszej publiczności. Mówię o osobach, które stoją za kulisami sukcesu i bez których obchody jubileuszu nie miałyby tak imponującego wymiaru. To właśnie oni, często z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem, pracowali nad każdym detalem uroczystości. To oni dbali o to, aby każdy koncert, spektakl, wystawa czy impreza sportowa przebiegły bez zakłóceń i na najwyższym poziomie. – podsumowała burmistrz miasta.

Podziękowania za zaangażowanie w organizacje obchodów dostali przedstawiciele żłobka, przedszkoli, szkół, służby mundurowe, osp, Klub Seniora, miejskie instytucje kulturalne, organizacje pozarządowe, grupy mieszkańców i pracownicy Urzędu Miasta. Ci ostatni podziękowali burmistrz za rok wyjątkowej pracy. Szanowni Państwo, nie byłoby tych obchodów, gdyby nie ona, osoba, która z ogromnym entuzjazmem i zaangażowaniem przewodziła tym wszystkim działaniom. – rozpoczęła Beata Pasternak kierownik Wydziału Promocji Miasta i Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych – Pani Burmistrz, Szefowo, Marzenko, dziękujemy Ci za to, że byłaś naszym kapitanem na tej jubileuszowej łodzi. Dziękujemy Ci za to, że byłaś i jesteś z nami – zarówno w ogniu wyzwań, jak i w spokojnych momentach triumfu. I za to, że uczyniłaś z organizacji jubileuszu 600-lecia naszego miasta nie tylko zadanie, ale także zabawę, która zbliżyła nas wszystkich. To także dzięki Twojemu zaangażowaniu, ten jubileusz był wyjątkowy. – podsumowała.

W drugiej części gali Burmistrz miasta mówiła o planach na przyszłość. Budowa bieżni lekkoatletycznej wraz z kołem do pchnięcia kulą, sektorem rzutów, skoczniami do skoku wzwyż oraz skoku w dal a także modernizacja trybun, modernizacje placów zabaw na osiedlach: Działki, Koszary, Kościuszki, Żwirki i Wigury, Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego to tylko niektóre z inwestycji, które rozpoczęto lub planuje się rozpocząć w najbliższym czasie. Opracowywana jest kompleksowa dokumentacja projektowo-kosztorysowa budowy ulicy Zamojskiej oraz przebudowy skrzyżowania ulicy Trakt Lwowski z drogą GSAG,  wszczęliśmy postępowanie przetargowe na realizację zadania, które obejmuje wykonanie robót budowlanych na drogach: ul. Konarskiego, ul. Diamentowej, ul. Zamojskiej, ul. Parysowskiej i odcinek drogi ul. Ks. Anny Mazowieckiej , ul. Narutowicza, ul. Szymanowskiego, a także na Alei Legionów i ul. Lubelskiej oraz ul. Sikorskiego, gdzie zaplanowaliśmy przebudowę chodników – wyliczała Burmistrz. Przed nami przebudowa ul. Kościuszki w Garwolinie na odcinku 695 mb, kontynuacja III etapu modernizacji ul. Mickiewicza, przygotowujemy dokumentację projektową ulic Kolonia Henryków, Gracjanów, Cicha, o końca 2025 roku kompleksowo wymienione zostanie oświetlenie uliczne z przestarzałych lamp rtęciowych i sodowych na energooszczędne LED. Wśród inwestycji znalazły się również rewitalizacja i przebudowa zabytkowego budynku Urzędu Miasta i zabytkowego budynku koszarowego. Realizację wspomnianych zadań rozpoczniemy w bieżącym roku, ale już teraz przygotowujemy się do następnych inwestycji: budowy kanalizacji sanitarnej na os Rataja, zakupu sprzętu podnoszącego poziom bezpieczeństwa naszych mieszkańców –zakupu agregatu prądotwórczego 200kv, workownicy do piasku- urządzenia wspierającego zabezpieczenie przeciwpowodziowe i lekkiego samochodu dla OSP Garwolin. Te zadania będziemy realizować w partnerstwie z zaprzyjaźnionymi samorządami gminy Siedlce i naszym miastem partnerskim na Ukrainie-Brodami w ramach Interreg Next Polska-Ukraina. Skorzystamy ze środków unijnych KPO na budowę kolejnego miejskiego żłobka i niejako przy okazji nowego przedszkola Akademia Pana Kleksa. 

Burmistrz podkreślała, że zdecydowana większość zadań i przedsięwzięć realizowana jest z udziałem środków zewnętrznych. Tylko w 2023 roku pozyskaliśmy prawie 42 mln zł na realizację ważnych dla rozwoju miasta działań i i inwestycji. Przed nami wiele wyzwań, ale jestem przekonana, że wspólnie możemy je pokonać. Garwolin to miasto o ogromnym potencjale. Mamy silną społeczność, która potrafi działać wspólnie i osiągać cele. Jestem dumna z tego, że jestem burmistrzem Garwolina i wierzę w pozytywną przyszłość naszego miasta. Razem z radnymi inwestujemy w nowoczesną infrastrukturę, rozwijamy oświatę, kulturę i sport, dbamy o nasze środowisko naturalne. Wszystko to jest możliwe dzięki wspólnym wysiłkom i współpracy, które łączą nas wszystkich.  – zakończyła swe wystąpienie Burmistrz Miasta.

Dobra, przyjazna atmosfera oraz elegancki charakter całości sprawiły, że wydarzenie to z pewnością na długo będzie w pamięci zaproszonych gości. Akcentem artystycznym gali był występ utalentowanej mieszkanki miasta Wiktorii Piorun, spotkanie poprowadzili Justyna Dybcio z CSiK i Marcin Makaruk z Urzędu Miasta.

Zobacz również

Zmarł Dariusz Zając

Udostępnij Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego kolegi – śp. Dariusza Zająca. W Urzędzie Miasta Garwolina Darek pracował od lutego 1995 roku. Przez...

Czytaj więcej

Lodowisko zmienia się w boisko!

Udostępnij Już w najbliższą sobotę Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie otwiera miejskie lodowisko. I choć brzmi to jak żart, informacja jest jak najbardziej prawdziwa....

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta