FlixBus łączy Garwolin z Węgrami – nowa trasa już działa!

Warszawa, 3 czerwca 2024 – Mieszkańcy Garwolina zyskali nowe, wygodne połączenie z Węgrami. Pod koniec maja FlixBus uruchomił trasę autobusową łączącą Garwolin z  Sopronem z przystankami w Warszawie, Pyrzowicach, Brnie i Wiedniu. Zielone autobusy zatrzymują się również na lotniskach czy dworcach kolejowych co ułatwia przesiadki na inne środki transportu.  Linia łączy w sobie bezpośrednie połączenie do Czech, Austrii oraz Węgier.

Autobusy FlixBusa odjeżdżają z dworca autobusowego w Garwolinie, który znajduje się przy ulicy Tadeusza Kościuszki 2. Nowa trasa to doskonała wiadomość dla osób podróżujących w celach turystycznych oraz biznesowych. Wygodne, nocne połączenie FlixBusa sprawia, że pasażerowie mogą zaoszczędzić czas na podróży i od rana cieszyć się atrakcjami w miejscu docelowym.

Autobus z Garwolina odjeżdża codziennie o godzinie 21:00, a podróż do Warszawy zajmuje niecałą godzinę. W Warszawie autobus zatrzymuje się na trzech przystankach, metro Stadion Narodowy, dworzec Zachodni oraz na Lotnisku Chopina. Połączenie z różnego rodzaju hubami przesiadkowymi w stolicy Polski umożliwia wygodny dojazd na inne środki transportu.

Wybierając się w podróż nocną linią z Garwolina do Brna dotrzemy nad ranem o godzinie 6:15, dzięki czemu mamy cały dzień na zwiedzenie czeskiego miasta. Podróż do Wiednia zajmuje jedynie 2 godziny dłużej i już o godzinie 8:05 autobus zatrzymuje się na przystanku Erdberg. W stolicy Austrii, Wiedniu, FlixBus zatrzymuje się na głównym dworcu kolejowym oraz na lotnisku. Ostatnim przystankiem na trasie jest Sopron na Węgrzech, do którego autobus dociera równo o godzinie 10 rano.

Ceny biletów z Garwolina na tej trasie zaczynają się już od 16,99 zł.

Komfortowa podróż

Flota autobusów FlixBusa posiada udogodnienia takie jak: darmowe Wi-Fi, gniazdka elektryczne pod fotelami, toaletę na pokładzie, zwiększone miejsce na nogi oraz szczególnie ważną przy obecnych temperaturach klimatyzację. FlixBus oferuje również możliwość sprawdzenia przejazdów w czasie rzeczywistym w aplikacji mobilnej, czy opcję zmiany rezerwacji bez dodatkowych opłat. Aplikację FlixBusa można pobrać ze strony https://www.flixbus.pl/.

Informacja prasowa


O Flix

Flix to globalny lider traveltech oferujący nowoczesne opcje wygodnych, przystępnych cenowo i przyjaznych środowisku podróży poprzez usługi FlixBus i FlixTrain. Od 2013 Flix zmienia sposób podróżowania milionów pasażerów, a obecnie spółka oferuje swoje usługi w 43 krajach, docierając do ponad 5500 destynacji. FlixBus, jako pierwsza marka na polskim rynku autobusowym, zaoferował pasażerom możliwość rekompensaty śladu węglowego wytworzonego podczas przejazdu. Spółka regularnie testuje innowacyjne rozwiązania technologiczne, które napędzają zrównoważony rozwój – po wprowadzeniu do floty autobusów elektrycznych, w 2021 roku na drogach pojawiły się pierwsze autobusy zasilane biogazem. Celem Flix jest dążenie do osiągnięcia 100% neutralności emisyjnej.

Zobacz również

Zmarł Dariusz Zając

Udostępnij Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego kolegi – śp. Dariusza Zająca. W Urzędzie Miasta Garwolina Darek pracował od lutego 1995 roku. Przez...

Czytaj więcej

Lodowisko zmienia się w boisko!

Udostępnij Już w najbliższą sobotę Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie otwiera miejskie lodowisko. I choć brzmi to jak żart, informacja jest jak najbardziej prawdziwa....

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta