Festiwal Saturator z tytułem TOP REGIONU 2019

Nasycił nas sztuką, zostawił w pamięci 3 dni pełne wrażeń, radości, refleksji. Dzisiaj z dumą ogłaszamy, ze nasz 1. Festiwal Saturator Teatralny został wyróżniony tytułem Top Regionu 2019 Katolickiego Radia Podlasie w kategorii: “wydarzenie kulturalne roku 2019 w regionie”.
Ten wyjątkowy festiwal odbył się w dniach 13 – 15 września 2019 r w Garwolinie. Ponad 200 artystów z Polski i zza granicy, 25 spektakli, blisko 100 zaangażowanych wolontariuszy, wiele organizacji pozarządowych i stowarzyszeń działających na rzecz mieszkańców – to było niezwykłe święto teatru.
Miasto Garwolin wspólnie z Mazowieckim Instytutem Kultury i Centrum Sportu i Kultury zaprosili wszystkich miłośników teatralnych wrażeń do udziału w wyjątkowym wydarzeniu artystycznym. W programie znalazły się m.in. przedstawienia dla dzieci i dorosłych, spektakle teatrów ulicznych z Polski i zagranicy, warsztaty w szkołach, występy zespołów lokalnych oraz parada teatrów ulicami miasta.

Garwolin, to miasto wielu teatralnych przedsięwzięć i prężnie działającego niezawodowego ruchu teatralnego. Brak zawodowej sceny w mieście w żaden sposób nie przeszkadza miłośnikom i pasjonatom teatru – biorą sprawy w swoje ręce i sami robią dobry teatr, który spotyka się z dużym uznaniem, zdobywając nagrody na przeglądach, konkursach i festiwalach teatralnych. Gdzie jak nie tutaj znajdzie się wierna publiczność lokalna, która z oddaniem śledzi rozwój, sukcesy i dokonania swoich artystów a także jest wrażliwa na dokonania innych? Wyróżnienie Top Regionu jest tym cenniejsze, że zostało przyznane w wyniku głosowania internautów – to odbiorcy zdecydowali, że Garwolin zasługuje na takie wydarzenie.

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy głosowali na 1. Festiwal Saturator Teatralny.

Więcej o rankingu Top Regionu: TUTAJ

 

Zobacz również

Urodzinowe pianie koguta

Udostępnij 11 Festiwal Kultury i Tradycji przeszedł do przeszłości. To była niezwykle udana i radosna niedziela, tym razem obchodzona w konwencji urodzin. Wszystko to za...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta