Dźwiękiem, słowem i obrazem o Wandzie Bekierskiej

Zapraszamy na spektakl „Bekierska” powstały pod kierownictwem Mariusza Kozickiego. Będzie on wystawiony 11 listopada, tuż po oficjalnych uroczystościach, o godz. 12.00 do sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury. 

Spektakl jest finałem projektu “O Wandzie co czyniła dobrze” i przypomina postać Wandy Bekierskiej (1903-1982)– nauczycielki, działaczki społecznej i harcerskiej. W czasie II wojny światowej brała udział w tajnym nauczaniu, w 1942 r. przyjęła na wychowanie 3 dzieci z Zamojszczyzny, ratując je tym samym przed wywózką w głąb Niemiec. Jest patronką jednego ze szczepów ZHP Garwolin a także ulicy w Garwolinie. W 2018 roku Rada Miasta Garwolina nadała jej pośmiertnie tytuł “Zasłużonej dla Miasta Garwolina” na wniosek Fundacji Meritum i śp. Zbigniewa Winiarka.

Na scenie wystąpią muzycy i aktorzy amatorzy w składzie:

zespół muzyczny pod kierownictwem Mariusza Kozickiego: Leszek Zieliński – klarnet, Michał Zieliński – skrzypce i Małgorzata Kuźma – śpiew.

Wanda Bekierska – Ola Przybysz

matka Bekierskiej – Magdalena Trzeciak

pokojówka – Helena Mikulska

Eugenia – Adela Mikulska

Szymon – Rafał Matyka

harcerze: Magda Walicka, Basia Mitek, Dorota Moch, Weronika Belka, Ola Piłka, Ola Pszczoła, Zuzanna Miszkurka, Zosia Zadrożna, Wiktoria Wierzbicka, Ola Nadstawna

obsługa techniczna: Piotr Winek, Rafał Matyka


Projekt „O Wandzie co czyniła dobrze” dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

Projekt stworzyła Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w partnerstwie z Publicznym Przedszkolem nr 1 „Bajka” w Garwolinie, ZHP Hufiec “Orłów” Garwolin a także Miastem Garwolin.

Zobacz również

Spędź z nami czas w lutym

Udostępnij Sportowe emocje, bal pełen wrażeń na zakończenie karnawału, koncert, wystawa, spotkanie autorskie, stałe sekcje w bibliotece i domu kultury, bogata oferta zajęć na ferie...

Czytaj więcej

Gramy dla Wiktorii Kaczyńskiej

Udostępnij Po raz kolejny zapraszamy do udziału w turnieju charytatywnym na rzecz Wiktorii Kaczyńskiej. Tym razem organizatorzy zapraszają na Walentynkowy Turniej Siatkarski w najbliższą niedzielę,...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta