Dzień z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa

Komenda Policji w Garwolinie informuje, że w dniu 15 stycznia, garwolińscy policjanci prowadzą działania, które mają na celu promocję Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wśród mieszkańców naszego powiatu. Działania te mają wpłynąć na zwiększenie poziomu znajomości istoty funkcjonowania KMZB wśród społeczności lokalnej.

Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo

Zastanów się – czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? A może chciałbyś coś jeszcze poprawić?

Garwolińska Policja przypomina, że już od czterech lat istnieje taka możliwość. Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa możesz szybko zgłosić na przykład: nieprawidłowe oznakowanie drogi, złą organizację ruchu drogowego, nieprawidłowe parkowanie czy przekraczanie dozwolonej prędkości. Możesz także przekazać informacje na temat miejsc dzikich wysypisk śmieci, aktów wandalizmu, wypalania traw, niszczenia zieleni, a także na temat innych zagrożeń, które mają wpływ na Twoje bezpieczeństwo.

Mieszkaniec powiatu zgłasza – Policja weryfikuje w ciągu kilku dni

Każde naniesione na mapę zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję. Zgłoszenie trafia do policjantów odpowiedniej komórki Policji, którzy w ciągu kilku dni skontrolują wskazane miejsce. Jeśli informacje się potwierdzą, Policja wprowadzi je wprost do systemu wirtualnej mapy oraz rozpocznie działania zmierzające do wyeliminowania takiego zagrożenia. Zebrane informacje pozwolą na jeszcze lepszą dyslokację służb, aby uniknąć w przyszłości ponownego zgłaszania tego samego typu zagrożeń w tym samym miejscu.

Więcej informacji można znaleźć pod tym adresem: www.mazowiecka.policja.gov.pl/wg/

 

Zobacz również

Już za miesiąc spis powszechny!

Udostępnij 1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Obowiązek udziału w spisie dotyczy KAŻDEGO! Na szczęście nie trzeba będzie umawiać się...

Czytaj więcej

Monika Kuszyńska na Dzień Kobiet

Udostępnij 7 marca gościem naszego miasta będzie Monika Kuszyńska – wokalistka i autorka tekstów, z wykształcenia muzykoterapeutka, była solistka zespołu Varius Manx.  Na spotkanie motywacyjne...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta