Dzień Myśli Braterskiej 2021

22 lutego harcerze i skauci na całym święcie obchodzili Dzień Myśli Braterskiej. Nad lokalnymi obchodami święta przyjaźni zorganizowanymi przez Hufiec ZHP „Orłów” Garwolin, Burmistrz Miasta Garwolina Marzena Świeczak objęła honorowy patronat.

Z tej okazji Burmistrz Garwolina przekazuje garwolińskiemu środowisku harcerskiemu życzenia:

Drogie Zuchy, Harcerki i Harcerze! W tym szczególnym dla Was dniu, jakim jest Dzień Myśli Braterskiej, przesyłam moc życzeń i ciepłych słów! W tym roku wyjątkowo, bo wirtualnie, składam Wam braterski uścisk dłoni i dziękuję za Waszą postawę, niezawodność, gotowość do pomocy, za realne działania, które są Waszym udziałem i zasługą. Jesteście dumą i wizytówką naszego miasta Garwolina. Zawsze, kiedy zwracam się do Was o współpracę przy organizacji wydarzeń, akcji, realizacji projektów to takie wsparcie i pomoc od Was otrzymuję. Z serca dziękuję, że mogę na was liczyć! Kochani z okazji Waszego święta życzę Wam odwagi i wytrwałości we wspólnym zmienianiu świata na lepszy, zadowolenia z pełnionej służby, przyjaźni i braterstwa. Pogody ducha w pokonywaniu przeciwności losu i uśmiechu na twarzy każdego dnia.

Burmistrz Miasta Garwolina

/-/ dr Marzena Świeczak

Hufiec „Orłów” ZHP w Garwolinie to jednostka organizacyjna zrzeszająca drużyny harcerskie i gromady zuchowe z terenu całego powiatu garwolińskiego. Hufiec posiada bogatą tradycję i historię sięgającą 1913 roku. Aktualnie w skład hufca wchodzą 22 gromady i drużyny, które działają w dwunastu miejscowościach powiatu, co daje blisko 350 zuchów, harcerzy i instruktorów.
Z działalnością hufca zapoznasz się szerzej na stronie https://garwolin.zhp.pl/

Fot. Archiwum ZHP i UM Garwolin

Zobacz również

Pobiegli z fantazją ułańską

Udostępnij 12 maja odbył się drugi bieg cyklu Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Spośród czterech wydarzeń ten ma swój wyjątkowy rys. Nazwany jest Biegiem ułańskim, bo...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta