Dzień Myśli Braterskiej 2021

22 lutego harcerze i skauci na całym święcie obchodzili Dzień Myśli Braterskiej. Nad lokalnymi obchodami święta przyjaźni zorganizowanymi przez Hufiec ZHP „Orłów” Garwolin, Burmistrz Miasta Garwolina Marzena Świeczak objęła honorowy patronat.

Z tej okazji Burmistrz Garwolina przekazuje garwolińskiemu środowisku harcerskiemu życzenia:

Drogie Zuchy, Harcerki i Harcerze! W tym szczególnym dla Was dniu, jakim jest Dzień Myśli Braterskiej, przesyłam moc życzeń i ciepłych słów! W tym roku wyjątkowo, bo wirtualnie, składam Wam braterski uścisk dłoni i dziękuję za Waszą postawę, niezawodność, gotowość do pomocy, za realne działania, które są Waszym udziałem i zasługą. Jesteście dumą i wizytówką naszego miasta Garwolina. Zawsze, kiedy zwracam się do Was o współpracę przy organizacji wydarzeń, akcji, realizacji projektów to takie wsparcie i pomoc od Was otrzymuję. Z serca dziękuję, że mogę na was liczyć! Kochani z okazji Waszego święta życzę Wam odwagi i wytrwałości we wspólnym zmienianiu świata na lepszy, zadowolenia z pełnionej służby, przyjaźni i braterstwa. Pogody ducha w pokonywaniu przeciwności losu i uśmiechu na twarzy każdego dnia.

Burmistrz Miasta Garwolina

/-/ dr Marzena Świeczak

Hufiec „Orłów” ZHP w Garwolinie to jednostka organizacyjna zrzeszająca drużyny harcerskie i gromady zuchowe z terenu całego powiatu garwolińskiego. Hufiec posiada bogatą tradycję i historię sięgającą 1913 roku. Aktualnie w skład hufca wchodzą 22 gromady i drużyny, które działają w dwunastu miejscowościach powiatu, co daje blisko 350 zuchów, harcerzy i instruktorów.
Z działalnością hufca zapoznasz się szerzej na stronie https://garwolin.zhp.pl/

Fot. Archiwum ZHP i UM Garwolin

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta