Tydzień dla dzieci w Garwolinie

We środę 1 czerwca przypada Dzień Dziecka. Wielu rodziców zastanawia się, jak uczcić to święto ze swoimi pociechami. Naprzeciw wyszły miejskie instytucje kultury, które przygotowały specjalne atrakcje dla najmłodszych. W Garwolinie świętujemy Dzień Dziecka cały tydzień!

Czego najbardziej potrzebują dzieci? Czasu i uwagi. Centrum Sportu i Kultury wie o tym doskonale i dlatego z okazji Dnia Dziecka przygotowało program, który najlepiej sprawdzi się w konfiguracji: rodzice-dzieci. Bez znaczenia, co te pary lubią robić. W ofercie CSiK jest wszystko: sztuka, kultura i sport. Wystarczy zarezerwować czas i być razem.

Kino Wilga czeka na najmłodszych nie tylko z filmem, ale także z losowaniem upominków, które odbędzie się w niedzielę 29 maja. Przed każdym seansem można spróbować swojego szczęścia, a jeśli nawet los okaże się mniej łaskawy, to doskonałe produkcje wynagrodzą wszystko. „Dogtanian psi muszkieter” to bajka inspirowana klasyczną powieścią Aleksandra Dumasa, oparta na serialu animowanym, który pokochały dzieci na kilku kontynentach. Hasło: „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” znają doskonale i rodzice i ich pociechy. „Detektyw Bruno” natomiast to  przygodowa i romantyczna komedia familijna o chłopcu, który wkręca swojego ulubionego filmowego gwiazdora we wspólne poszukiwanie skarbu. Dla każdego z nich okaże się nim coś zupełnie innego. Dla małego Oskara to ukryty przez rodziców tajemniczy prezent, a dla sławnego Bruna odkrycie, że miłość jest bliżej niż myślisz. Seanse tych filmów odbędą się także w dniach: 27-28 maja oraz 30 i 31 maja i oczywiście 1 czerwca.

Natomiast 1 czerwca o godzinie 16:00 w Galerii Kotłownia odbędzie się wernisaż Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom pt. „Radość tworzenia”. Zaprezentowane zostaną pracę z czterech świetlic: „Przystani” nr 1 (pod opieką Agnieszki Wielgosz), „Przystani” nr 2 (prowadząca – Anna Muszyńska), „Przestani” nr 3 (opiekunka Joanna Moreń) oraz „Przystani” działającej w Rębkowie (opieka – Ewa Błażejczyk). Większość z nich powstała w świetlicach w czasie roku szkolnego. Niektóre w Ewelinie na biwakach podczas warsztatów plastycznych prowadzonych przez Agnieszkę Wielgosz, warsztatów fotograficznych prowadzonych przez Piotra Wielgosza oraz warsztatów artystycznych pod kierownictwem Małgorzaty Walendy i Magdy Kałaski. Wstęp na ekspozycję jest bezpłatny. Prace prezentowane będą do 8 czerwca.

Pływalnia Miejska „Garwolanka” 1 czerwca między godziną 14:00 a 16:00 zaprasza na pluski w wodzie. Szaleństwo chlapania, nurkowania i wygibasów to jest to, co dzieci lubią najbardziej. W Dzień Dziecka obowiązywać będzie promocja cenowa. Dzieci i młodzież wejdą na basen z biletem za 8 złotych.

Dzień Dziecka w CSiK przedłużony zostanie do 5 czerwca. To wszystko za sprawą niedzielnego biegu, który odbędzie się przy zbiorniku retencyjnym w Garwolinie. Bieg należy do cyklu Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Impreza wystartuje punktualnie o godzinie 16:30. Bezpośrednio po biegu rozpocznie się część rozrywkowa dla dzieci. We współpracy z „Kreatywne animacje. Z pasją do zabawy” najmłodsi będą mogli oddać się szalonym zabawom zręcznościowym, sportowym i twórczym. Na zakończenie tradycyjne ognisko i biesiada.

Inwestycja w relację, to najlepszy prezent. Wspólne zabawy to doskonała pamiątka. CSiK zaprasza!

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie zaprasza dzieci z Polski i Ukrainy na Piknik Rodzinny, który odbędzie się w sobotę 4 czerwca na terenach rekreacyjnych w Uninie. Na profilu fb Biblioteka pisze: Gwarantujemy dobrą zabawę w miłym towarzystwie. Zapewniamy transport spod biblioteki i z powrotem. Spotykamy się o 9:45 pod Biblioteką (Garwolin, ul. Nadwodna 1), wyjazd autokarem o 10:00. Zapisać się można osobiście w Bibliotece bądź telefonicznie pod nr 25 682-24-21. Udział w Pikniku jest bezpłatny. Fundatorem wydarzenia za pośrednictwem Miasta Garwolina jest ERCA WILMAR COSMETIC INGREDIENTS Sp.z o.o.

na podstawie: materiały prasowe CSiK, MPBP

Zobacz również

Spędź z nami czas w czerwcu

Udostępnij W czerwcu będzie się działo! Dni Garwolina to coroczne święto miasta, z bogatym programem w którym każdy znajdzie cos dla siebie. Poza tym Rajd...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta