Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek

Jest w Garwolinie miejsce kryjące tysiące historii, po które każdy z nas może sięgnąć by się pośmiać, wzruszyć, odpocząć. Historii spisanych na kartach książek, zapisanych na płytach w postaci filmów czy audiobooków. To miejsce gdzie każdy, niezależnie od wieku może znaleźć coś dla siebie: twórczo spędzić czas, rozwinąć pasje, dotknąć historii lokalnej. Mowa oczywiście o Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej przy Nadwodnej 1. Wielu mieszkańców miasta i powiatu zna ten adres i korzysta z szerokiej oferty przygotowanej przez placówkę. 10 maja br. Biblioteka zaprosiła bibliotekarzy z całego powiatu a także przedstawicieli władz miasta, powiatu, Biblioteki Wojewódzkiej by wspólnie uczcić swoje święto: Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.

Przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu podziękowali wszystkim bibliotekarkom i bibliotekarzom za oddanie i serce dla książek, czytelników, mieszkańców; za codzienną czasem żmudną pracę, za działalność prowadzoną na rzecz rozwoju kultury i czytelnictwa.

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek to Wasze święto – ludzi, którzy każdego dnia pełnią misję upowszechniania czytelnictwa i kultury słowa. To dzięki Wam mieszkańcy Garwolina mogą odkrywać świat literacki w najróżniejszych odsłonach i gatunkach. Z tej okazji życzę Państwu ogromnej satysfakcji z wykonywanej pracy, nieustającej pasji przeradzającej się w pełne zaangażowania działania oraz energii i pomysłów na wiele kolejnych, twórczych projektów. W tym wyjątkowym dla Państwa dniu życzę przede wszystkim sympatii i życzliwości czytelników, półek pełnych czytelniczych nowości, a w życiu osobistym zdrowia i wszelkiej pomyślności. – powiedziała Burmistrz Miasta Marzena Świeczak.

Spotkanie zakończył recital Elżbiety Dębskiej, która wystąpiła z repertuarem Leonarda Cohena i autorskimi utworami.

Zobacz również

Przystań radości tworzenia

Udostępnij Tradycją Centrum Sportu i Kultury jest pomoc przy organizacji wystawy Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom. Nie inaczej będzie w tym roku. 1 czerwca przestrzeń Galerii Kotłownia...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta