Dzień Bibliotekarza

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie tak jak i inne biblioteki na świecie jest miejscem szczególnym – to nie tylko instytucja. To miejsce, które tworzy historię od wielu, wielu lat. Historię spisaną na kartach książek, zapisaną na płytach w postaci filmów czy audiobooków, po którą może sięgnąć każdy z nas. Tu nie liczy się wiek, tu każdy znajdzie coś dla siebie. Każdy z pracowników biblioteki jest zawsze do dyspozycji i pomocy.

8 maja jest świętem Bibliotekarzy. W tym roku 10 maja Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprosiła do siebie bibliotekarzy z całego powiatu garwolińskiego, przedstawicieli władz samorządowych, instytucji kultury, organizacji pozarządowych i przyjaciół. W spotkaniu wzięli udział: Burmistrz Miasta Marzena Świeczak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Sionek, Radny Rady Powiatu Marcin Kobus, kierownik Wydziału Oświatowo-Społecznego Jadwiga Mańkowska, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego Justyna Maszkiewicz, przedstawiciele Biblioteki Wojewódzkiej, oraz wielu innych, by wspólnie uczcić swoje święto.

Wszystkich zebranych przywitała i podziękowała za przybycie Dyrektor Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej Iwona Poreda. Nie zabrakło życzeń dla bibliotekarzy, których praca bardzo często wykracza poza tradycyjne ramy. Dziś biblioteka to miejsce twórczych działań, poszerzania horyzontów i rozwoju mieszkańców w każdym wieku. Dziękuję Wam za pełną pasji pracę – powiedziała Burmistrz Marzena Świeczak.

Spotkanie urozmaicił Klub Komediowy, odgrywając zabawne scenki improwizacyjne, było miło, sympatycznie i zabawnie.

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta