Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Jest w Garwolinie miejsce kryjące tysiące historii, po które każdy z nas może sięgnąć by się pośmiać, wzruszyć, odpocząć. Historii spisanych na kartach książek, zapisanych na płytach w postaci filmów czy audiobooków. To miejsce gdzie każdy, niezależnie od wieku może znaleźć coś dla siebie: twórczo spędzić czas, rozwinąć pasje, dotknąć historii lokalnej. To miejsce znajduje sie przy Nadwodnej 1…mowa oczywiście o Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej. Wielu mieszkańców miasta i powiatu zna ten adres i korzysta z szerokiej oferty przygotowanej przez placówkę. 8 maja Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprosiła bibliotekarzy z całego powiatu a także przedstawicieli władz miasta, powiatu, Biblioteki Wojewódzkiej by wspólnie uczcić swoje święto: Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.

Zebranych w Czytelni przywitała Dyrektor Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej Iwona Poreda. Przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu podziękowali wszystkim bibliotekarkom i bibliotekarzom za oddanie i serce dla książek, czytelników, za codzienną czasem żmudną pracę i  działalność prowadzoną na rzecz rozwoju kultury i czytelnictwa. Burmistrz Miasta Marzena Świeczak wręczając bibliotece unikalny album „100×100” ze zdjęciami 100-lecia niepodległości wydanym przez Narodowe Archiwum Cyfrowe, podziekowała za pracę biblioteki: „Tu się bardzo dużo dzieje, oferta jest szeroka, bogata  i dla każdego: okazuje się, że z książką można gotować, można jeździć na rowerze. Gratuluje stworzenia takiego miejsca na mapie miasta.”

W związku z realizacją przez Miejsko – Powiatową Bibliotekę Publiczną w Garwolinie zadań biblioteki powiatowej oceniono i nagrodzono pracę dwóch bibliotek z terenu Powiatu Garwolińskiego. Nagrodę otrzymała  Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Pilawie oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Sobolewie za wysokie wskaźniki czytelnictwa, wkład w szerzenie kultury.

Ostatnim punktem Dnia Bibliotekarza i Bibliotek było spotkanie z Tadeuszem Chudeckim: aktorem znanym z seriali, filmów i teatru, współpracującym z takimi tuzami reżyserii jak Andrzej Wajda, Kazimierz Kutz czy Adam Hanuszkiewicz. Pasją Tadeusza Chudeckiego są podróże. Odwiedził dotychczas ponad 130 krajów i o swoich doświadczeniach zajmująco opowiadał podczas środowego spotkania.

W uroczystości wzięli udział: Burmistrz Miasta Marzena Świeczak, Zastępca Burmistrza Albert Baran, Wicestarosta Powiatu Garwolińskiego Iwona Kurowska, przedstawiciele Biblioteki Wojewódzkiej, Radni Rady Miasta, kierownicy i pracownicy Urzędu Miasta Garwolina oraz bibliotekarze z powiatu garwolińskiego.

Zachęcamy do odwiedzin biblioteki i skorzystania z jej oferty. Więcej informacji o działalności placówki znaleźć można: www.biblioteka-garwolin.pl, www.facebook.com/bibliotekagarwolin 

 

 

Zobacz również

Spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską

Udostępnij Wraz z Miejsko-Powiatową Biblioteką Publiczną zapraszamy na spotkanie autorskie z wyjątkową pisarką, autorką ekranizowanych bestsellerów Ałbeną Grabowską, które odbędzie się w piątek 21 lutego...

Czytaj więcej

Czyste powietrze – zdrowy wybór

Przypominamy mieszkańcom Miasta Garwolina, że trwa nabór wniosków w ramach programu priorytetowego Czyste Powietrze. To kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią.

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta