Dziecięcy świat wyobraźni w Galerii Kotłownia

Już po raz XVIII Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z racji święta dzieci zaprezentuje twórczość swoich podopiecznych ze świetlic środowiskowych. W poniedziałek 5 czerwca o godzinie 16:00 w Galerii Kotłownia odbędzie się wernisaż wystawy pt. „Kalejdoskop”.

– Ta wystawa to stały punkt w kalendarium galerii. Co roku z wielką radością prezentujemy twórczość dzieci korzystających z „Przystani”. Dziecięcy świat wyobraźni, wrażliwości i emocji to jest rzecz niesamowita! Wernisaż jest dla młodych osób niezwykłym przeżyciem. Młodzi artyści czują się docenieni i naprawdę ważni. Cieszymy się, że możemy ich wesprzeć. Serdecznie zapraszamy na tę wystawę – mówi Luiza Kondej-Matusiak, kustosz Galerii Kotłownia.

Zwykle na wystawę składają się prace rysunkowe i malarskie dzieci. Tym razem sporą część ekspozycji będą zajmowały prace przestrzenne (maski, płaskorzeźby). W obecnym roku szkolnym podopieczni „Przystani” odbyli wiele zajęć warsztatowych i rękodzielniczych. Celem takich spotkań było wzmocnienie i rozwój sprawności manualnych i motoryki małej.

Podczas ekspozycji prezentowane będą prace wychowanków z „Przystani” nr 1 prowadzonej przez Agnieszkę Wielgosz, prace wychowanków „Przystani” nr 2, którą opiekuje się Małgorzata Walenda oraz prace wychowanków z „Przystani” nr 3 koordynowanej przez Jolantę Kondej i Ewę Błażejczyk. Uczestnicy tegorocznych spotkań brali także udział w warsztatach ceramicznych prowadzonych przez Kingę Smak-Lasocką.

Wernisaż rozpocznie się o godzinie 16:00 w poniedziałek 5 czerwca w Galerii Kotłownia. Wystawa potrwa do 19 czerwca. Wstęp wolny.

Informacja prasowa

Zobacz również

20 lat samorządności młodzieży w Garwolinie!

Udostępnij Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Garwolina Jan Garwoliński oraz Radny Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego Kacper Broniszewski zapraszają na obchody jubileuszu 20-lecia Młodzieżowej Rady Miasta w...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta