Działkowcy z dotacjami z budżetu Garwolina i Mazowsza

45 600,00 tys. zł wsparcia z budżetu Mazowsza i z budżetu Garwolina trafiło w ubiegłym 2020 roku do trzech ogródków działkowych w Garwolinie. Działkowcy z “Relaxa”, “Zefirka” i “Wiaterka” w ramach MIAD 2020 m.in. wymienili ogrodzenie, dach, wykonali oświetlenie alejek ogrodowych, zamontowali kamery monitoringu oraz instalacje rejestratora.

Małymi krokami zbliża się wiosna. Wkrótce ogródki działkowe powoli wypełnią się kwiatami, pszczołami, motylami, ptakami i… działkowcami, którzy rozpoczną prace w swoich ogródkach warzywno-kwiatowych. Właściciele ogródków będą mieć ręce pełne roboty, po zimowym zastoju trzeba uporządkować trawniki, grządki.

A my przygotowujemy się do kolejnego, tegorocznego naboru o środki zewnętrzne na inwestycje dla działkowców w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Działkowców (MIAD) MAZOWSZE 2021” – informuje Marzena Świeczak Burmistrz Miasta.

Mazowiecki Instrument Aktywizacji Działkowców (MIAD) to jeden z programów wsparcia Samorządu Województwa Mazowieckiego. Jego ideą jest budowa i modernizacja infrastruktury ogrodowej, a przez to poprawa jakości wypoczynku i rekreacji na działkach. Ponadto program ma zachęcać do prowadzenia aktywnego i zdrowego trybu życia, a także ochrony środowiska i przyrody. To ważne zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, seniorów i osób niepełnosprawnych.

W ramach zeszłorocznej edycji MIAD 2020 udało nam się pozyskać z budżetu Mazowsza łącznie 22 800,00 zł. na inwestycje na terenie trzech ogródków działkowych w naszym mieście.  Taką samą kwotę dołożyliśmy działkowcom z budżetu Miasta. Rodzinne Ogródki Działkowe współfinansowały pozostały koszt inwestycji, czyli 20% – podsumowuje burmistrz.

Na domu działkowca w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „RELAX” jest nowy dach. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 25 000,00 zł przy dofinansowaniu z Mazowsza kwotą 10 000,00 zł i dofinansowaniu z budżetu Miasta kwotą 10 000,00 zł.

W Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „ZEFIREK” zniszczone ogrodzenie nie zapewniało bezpieczeństwa działkowcom. W ramach MIAD 2020 część ogrodzenia udało się wymienić na nowe. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 10 000,00 zł przy dofinansowaniu z Mazowsza w kwocie 4 000,00 zł i dofinansowaniu z budżetu Miasta w kwocie 4 000,00 zł.

Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych „WIATEREK” również mogą czuć się bezpieczniej dzięki nowemu oświetleniu alejek ogrodowych, montażu kamer monitoringu oraz instalacji rejestratora w świetlicy ogrodowej. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 22 000,00 zł przy dofinansowaniu z Mazowsza w kwocie 8 800,00 zł i dofinansowaniu z budżetu Miasta w kwocie 8 800,00 zł.

W ubiegłym 2020 roku zrealizowano inwestycje na trzech ogródkach działkowych na terenie Garwolina na łączną kwotę 57 000,00 zł. Mam nadzieję, że kolejne inwestycje na terenie garwolińskich ogródków działkowych w tym roku także zostaną zrealizowane. Aktualnie przygotowujemy się do kolejnej edycji MIAD MAZOWSZE 2021, w której aplikujemy o wsparcie środków zewnętrznych z budżetu Mazowsza dla działkowców – mówi Marzena Świeczak Burmistrz Miasta.

Fot. Archiwum UM Garwolin

Zobacz również

GKS Wilga Garwolin poszukuje trenera

Udostępnij Garwoliński Klub Sportowy Wilga Garwolin poszukuje trenera sekcji lekkiej atletyki. Zarząd klubu ze Sportowej nowego szkoleniowca chce zatrudnić z dniem 1 stycznia 2024 roku....

Czytaj więcej

Bieg mikołajkowy w uroczej aurze

Udostępnij Czapy śniegu, biel, gdzie okiem sięgnąć, spokój i… entuzjaści biegów. Tak było w niedzielę podczas Biegu Mikołajkowego przy zbiorniku retencyjnym. A oprócz tego dużo...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta