Drugie miejsce Burmistrza Garwolina w ogólnopolskim rankingu

W dniach 1-2 października 2014 roku w Jachrance odbyło się XII Samorządowe Forum Kapitału i Finansów, które cyklicznie organizuje Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”. Podczas uroczystej gali, którą poprowadził znany z roli serialowego wójta – Cezary Żak – wręczono prestiżowe nagrody: „Sukces Mijającej Kadencji”.

Miejsca przyznawano w pięciu kategoriach: miast wojewódzkich, miast na prawach powiatu, miast powiatowych, miast małych oraz gmin wiejskich.

Burmistrz Garwolina zajął drugie miejsce wśród włodarzy miast powiatowych i odebrał nagrodę – statuetkę. W kategorii miast wojewódzkich na pierwszym miejscu znalazł się prezydent Wrocławia, miast na prawach powiatu – prezydent Zamościa, a w kategorii miast powiatowych zwyciężył burmistrz Myślenic.

Redakcja „Wspólnoty” przygotowując swoje zestawienie rozpatrywała pojęcie sukcesu ostatnich czterech lat w kilku zasadniczych aspektach: finansowym, ekonomicznym, infrastrukturalnym i społeczno-politycznym. Brano pod uwagę między innymi dochody budżetowe i strukturę wydatków w gminie, wskaźniki ekonomiczne, rozwój infrastruktury, poziom życia ludności,  frekwencję wyborczą, czy też sukces władz w kolejnych wyborach. Przyznając miejsca w rankingu analizowano także tak szczegółowe dane jak długość ścieżek rowerowych, zasięg sieci wodno-kanalizacyjnej, a nawet wzięto pod lupę poziom edukacji w mieście.

Mając na względzie kryteria, które posłużyły do utworzenia rankingu, miejsce przyznane Burmistrzowi Garwolina jest wielkim wyróżnieniem świadczącym o wysokim poziomie rozwoju miasta.

 

Zobacz również

Patriotyzm konsumencki – to lubię!

Udostępnij #KupujŚwiadomie to hasło kampanii prowadzonej przez KOWR zachęcającej do świadomego wyboru produktów z oznaczeniami i certyfikatami żywności, do których należą: znak PRODUKT POLSKI, logo...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta