Dotacja z Malucha Plus na żłobek – umowa podpisana

Dobre informacje przyszły do nas pod koniec ubiegłego roku. Ale dopiero kilka dni temu udało się podpisać umowę dofinansowania z programu “Maluch+”. Prawdopodobnie w roku 2022 działalność rozpocznie pierwszy publiczny żłobek w Garwolinie.

14 czerwca wspólnie z Wicewojewodą Mazowieckim Arturem Standowiczem i Skarbnik Miasta Katarzyną Nozdryn-Płotnicką, Burmistrz Miasta Marzena Świeczak podpisała umowę na dofinansowanie utworzenia 24 miejsc opieki dla dzieci do lat 3 w Garwolinie. To ️kolejne środki finansowe dla naszego miasta. Tym razem to prawie 576 tyś. zł, które zostanie przeznaczone na prace adaptacyjne pomieszczeń przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Garwolinie na potrzeby miejskiego żłobka. Środki otrzymaliśmy z Rządowego Programu Maluch Plus. Dziękujemy za przekazane wsparcie – informuje burmistrz. Zwiększanie dostępu do opieki żłobkowej to także zadbanie o osoby, które w innym przypadku musiałyby zrezygnować z pracy. Najczęściej są to kobiety. Dlatego zwiększanie liczby miejsc żłobkowych jest dla nas bardzo istotne – dodaje.

Złożony przez Miasto Garwolin wniosek uzyskał 575.939,86 zł dofinansowania ze środków Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch +” 2021.

Inwestycja ma szerszy zasięg. W ramach utworzenia żłobka, aplikowaliśmy także o dotację na ten cel z dodatkowego źródła. Szczegóły wkrótce.

Zobacz również

Budynek Urzędu Miasta w Garwolinie

Informacja

Udostępnij Urząd Miasta w Garwolinie informuje, że zgodnie z komunikatem Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie w dniu 5 listopada 2021 r. na godz. 12.00 planowane...

Czytaj więcej

Uratuj stare nagrobki! Wesprzyj kwestę!

Najstarsze pochodzą z połowy XIX wieku. Urzekają swoim pięknem, ale z roku na rok niszczeją. 1 listopada odbędzie I Kwesta na Rzecz Ratowania Najstarszych Nagrobków na Garwolińskim Cmentarzu.

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta