Dni Muzyki Chóralnej 2022

Trzy koncerty, podczas których wystąpi sześć zespołów to będzie prawdziwa uczta dla wielbicieli muzyki chóralnej. Tegoroczne Dni Muzyki Chóralnej rozpoczną się 6 listopada, a zakończą 20 listopada – wielkim koncertem finałowym w garwolińskiej kolegiacie.

Dni Muzyki Chóralnej to wydarzenie organizowane cyklicznie i cieszące się ogromną popularnością wśród publiczności. Przyświecają mu takie cele jak: popularyzacja muzyki chóralnej, prezentacja zespołów, ich umiejętności i wartości artystycznych, umożliwienie prezentowania zespołom swojego dorobku artystycznego, stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń, dyskusji, rozwoju kultury muzycznej regionu.

W tym roku festiwal będzie się składał z trzech koncertów, które odbędą się 6, 13 i 20 listopada. Wydarzenia będą odbywały się w dwóch garwolińskich kościołach.

Inauguracją festiwalu będzie koncert Chóru Miasta Garwolina, który odbędzie się 6 listopada o godzinie 18:00 w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie. Zespołem dyrygować będzie Radosław Mitura. W tej samej świątyni 13 listopada, także o godzinie 18:00, wystąpi Chór Camerata Gminnego Ośrodka Kultury w Wildze, którego dyrygentem jest dr hab. Kazimierz Bukat, dyrygent Chóru Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Trzeci, finałowy koncert, zaplanowano na 20 listopada. O godzinie 19:00 w kolegiacie Przemieniania Pańskiego w Garwolinie wystąpią: Chór Villanella Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Garwolinie (dyr. Marta Zdrajkowska), Chór Żelechowa (dyr. Sławomir Lesisz), Chór Parafii Matki Bożej Kodeńskiej w Pilawie (dyr. Rafał Król), Chór Maryi z parafii Jana Pawła II w Sulbinach oraz Jana Chrzciciela w Górznie (dyr. Marzena Mikulska), Chór Camerata Gminnego Ośrodka Kultury w Wildze (dyr. Kazimierz Bukat) oraz Chór Miasta Garwolina (dyr. Radosław Mitura).

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Organizatorzy wydarzenia: Miasto Garwolin, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Parafia Przemienienia Pańskiego w Garwolinie, Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie.

 

Zobacz również

Zbadaj się i zyskaj spokój!

Udostępnij LUX MED Diagnostyka zaprasza Panie w wieku od 45 do 74 lat na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta