Czas na drugi etap ŻTC BIKE RACE w Garwolinie

Kolarstwo to piękny sport, pełen walki, zwrotów akcji i niespodziewanych rozstrzygnięć – podkreśla burmistrz miasta Marzena Świeczak i wraz z organizatorami zaprasza w najbliższą niedzielę 22 maja na drugi etap ŻTC BIKE RACE. Po raz trzeci areną zmagań będzie trasa w Garwolinie.

Tegoroczna rywalizacja ŻTC BIKE RACE składać się będzie z dziesięciu etapów, pierwszy z etapów odbył się w Mińsku Mazowieckim. Teraz czas na położony nad rzeką Wilgą, przy skrzyżowaniu dróg S17 z 76 – Garwolin. Start o godz. 12:30 na moście w centrum miasta. Zawodnicy ścigać się będą na rundzie o długości 27 km. Start i meta zlokalizowane zostały niemal w centrum Garwolina przy ul. Kościuszki (przy ul. Olimpijskiej) następnie wyścig pojedzie ul. Staszica, Spacerową i kolejno przez Unin, Goździk, Przykory, Zgórze, Chęciny, Górzno, Reducin i prosto do Garwolina. W Garwolinie wjazd Jana III Sobieskiego i Wiejską do Alei Legionów gdzie jest meta.

Już w najbliższą niedzielę zmagania ŻTC BIKE RACE 2022 odbędą się w Garwolinie. Zapraszam wszystkich na doskonale przygotowaną trasę, gdzie zapowiada się zacięta rywalizacja – zachęca do udziału, dyrektor sportowy cyklu Wojciech Pawelec.

Zawodnicy w cyklu ŻTC BIKE RACE rywalizują w klasyfikacji generalnej, zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymają tygodniowy pobyt w Zakopanem z możliwością wymiany na pobyt w Bułgarii, apartamentowiec KALIA w Słonecznym Brzegu – wybór należy do zwycięzcy. Ponadto nagradzani są również triumfatorzy poszczególnych etapów. Tych nie zabraknie również w Garwolinie, najlepsi mogą liczyć na kawy sygnowane logo ŻTC BIKE RACE, przygotowane przez producenta kawy dla sportowców – Sports Coffee. Organizatorzy, w tym roku by uatrakcyjnić całą rywalizację dokonali zmian w zasadach klasyfikacji generalnej. Wprowadzona została dwustopniowa klasyfikacja generalna SUPER PRESTIGE. Wynik Klasyfikacji Generalnej to suma punktów uzyskanych podczas wielkiego finału w Żyrardowie oraz pięciu najlepszych wyników punktowych uzyskanych w pierwszych 9 etapach cyklu w sezonie 2022. Na finale kategorie M20, M30, M40, M50 i RED podzielone zostaną na dwa peletony startowe zgodnie z następującymi założeniami – z każdej z pięciu kategorii pierwsze 10 osób w generalce obliczonej po 9 (z 10 planowanych) etapach przeniesionych zostanie do PELETONU MISTRZÓW. Pozostali jadą w PELETONIE NOSTALGII. W wypadku nieobecności na starcie osoby z pierwszej dziesiątki do PELETONU MISTRZÓW wchodzi osoba z kolejnego miejsca obecna na zawodach.

W garwolińskim etapie odbędą się dodatkowo Mistrzostwa Ziemi Garwolińskiej.

Gratuluję garwolińskim stowarzyszeniom sportowym inicjatywy ściągnięcia do naszego miasta tak prestiżowego wyścigu. Jest mi niezmiernie miło gościć ponownie w Garwolinie organizatorów i uczestników ŻTC Bike Race. Poprzednie edycje w 2019 roku i w 2021 roku zgromadziły wielu fanów dwóch kółek. Zachęcam mieszkańców Garwolina do kibicowania zawodnikom. Kierowców w tym dniu proszę o szczególną ostrożność na trasie wyścigu. Bawcie się dobrze i zwyciężajcie w Garwolinie napędzani siłą mięśni, ale przede wszystkim siłą własnej woli – podsumowuje burmistrz Garwolina Marzena Świeczak, która objęła rywalizację honorowym patronatem.

Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Współorganizatorami są: Garwolińskie Stowarzyszenie Kolarskie Horyzont, Stowarzyszenie Truchtacz.pl, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Miasta Garwolina w ramach zadania publicznego.

Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.

A tak było w 2021 roku. Mała galeria foto poniżej, a więcej szczegółów tutaj pod linkiem Kibicowaliśmy kolarzom ŻTC BIKE RACE.

Fot. UM Garwolin oraz www.ztc.pl 

Zobacz również

To były piękne dni! Dni Garwolina 2022

Udostępnij Tłumy wielbicieli polskiego rocka zgromadził koncert tegorocznej gwiazdy – zespołu IRA. Do tego występy lokalnych artystów, spektakle teatralne, barwy korowód i zawody sportowe. Dni...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta