Budowa skateparku w Garwolinie coraz bliżej

W czwartek 15 września 2022 roku podpisano umowę z firmą PHU FART Monika Sarnecka w Radomiu na budowę skateparku w Garwolinie za kwotę 750 000,00 zł. Inwestycja zostanie dofinansowana z Samorządu Województwa Mazowieckiego ze środków Unii Europejskiej oraz firmy AVON Operations Polska. Trwają także rozmowy z prywatnymi przedsiębiorcami na temat udzielenia pomocy finansowej do zadania.

To dobra wiadomość dla fanów jazdy na deskorolkach, rolkach i hulajnogach. W Urzędzie Miasta Garwolina została podpisana umowa na realizację długo wyczekiwanej budowy skateparku w naszym mieście. Droga do wyłonienia wykonawcy zadania nie była łatwa. Po rozstrzygnięciu dopiero czwartego przetargu wybrano ofertę i wykonawcę. Trzy przetargi unieważniono ze względu na zbyt wysokie oferty. – Niestety, z każdym kolejnym postępowaniem najniższa propozycja wykonawców szła w górę. W pierwszym przetargu najtańsza oferta wyniosła 598,1 tys. zł, w drugim 596,9 tys. zł, a w trzecim prawie 685 tys. zł. W czwartym przetargu, który ostatecznie rozstrzygnięto, najniższa oferta opiewała na kwotę 750 tys. zł. Wyszło najdrożej, bo taniej nie będzie. Ten przetarg już rozstrzygnięto i umowa z wykonawcą została podpisana. Skatepark w Garwolinie wybuduje firma  PHU Fart Monika Sarnecka z Radomia – mówi burmistrz Garwolina.

Dlaczego wyszło najdrożej? – Bo taniej już nie będzie. Poszczególne przetargi nam pokazywały, że kwota, jaka była z ofert przekraczała kwotę, jaką mieliśmy zaplanowaną w budżecie. Dopóki nie mieliśmy wsparcia też od prywatnych przedsiębiorców, nie mieliśmy jak się gospodarować. Teraz taka możliwość się pojawiła, żeby te środki od nich dołożyć i dlatego też znaleźliśmy nasze i zdecydowaliśmy się na rozstrzygnięcie przetargu. Kolejny przetarg pokazałby, że jest jeszcze drożej – wyjaśnia burmistrz.

Na realizację inwestycji miasto pozyskało pomoc w wysokości 190 889,00 zł z Samorządu Województwa Mazowieckiego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Więcej na ten temat w artykule Skatepark – pierwszy taki obiekt w Garwolinie, umowa podpisana!

Dodatkowo kwotą 200 000,00 zł budowę skateparku wesprze firma AVON Operations Polska Sp. z o.o. Trwają także rozmowy z firmą MELIORANT Tadeusz Zając i Spółka Sp.k., która prawdopodobnie także dołoży cegiełkę do inwestycji. Pozostała kwota wkładu własnego zostanie pokryta ze środków budżetu Miasta.

Skatepark zostanie wybudowany na terenach rekreacyjnych „Zarzecza” między placem zabaw, a „górką” widokową. Powstanie na płycie żelbetowej o powierzchni 542,5 m2. Pasjonaci jazdy na deskach i rolkach będą mieli do dyspozycji urządzenia typu: bank ramp, funbox, grindbox, quarter pipe oraz poręcze i ławki. W ramach inwestycji powstanie także oświetlenie oraz elementy małej architektury. Nowy obiekt sportowy będzie ogólnodostępny, a korzystanie z niego będzie bezpłatne. Skatepark służył będzie do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu w szczególności dzieciom i młodzieży jeżdżącej na hulajnogach, rolkach czy deskorolkach.  Obiekt zostanie oddany do użytku do końca listopada 2022 roku.

 

 

Zobacz również

Patriotyzm konsumencki – to lubię!

Udostępnij #KupujŚwiadomie to hasło kampanii prowadzonej przez KOWR zachęcającej do świadomego wyboru produktów z oznaczeniami i certyfikatami żywności, do których należą: znak PRODUKT POLSKI, logo...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta