Budowa lodowiska w Garwolinie coraz bliżej

Dziś, 23 lutego br. podpisano umowę z firmą REMBUB Kazimierz Jasiński w Garwolinie na budowę zadaszonego lodowiska sezonowego. Drugi przetarg i zgoda Rady Miasta na zwiększenie środków przeznaczonych na przedsięwzięcie pozwoliły wyłonić wykonawcę inwestycji, na którą Miasto Garwolin pozyskało i otrzymało dofinansowanie z Samorządu Województwa Mazowieckiego w kwocie 3,9 mln zł w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego. Wykonawcą zadanie będzie nasz lokalny przedsiębiorca.

Blisko dekadę temu pierwsi goście Pływalni Miejskiej „Garwolanka” przecięli symboliczną wstęgę i tym samym zainaugurowali działalność obiektu. W związku z brakiem środków finansowych zrezygnowano w tamtym czasie z budowy lodowiska, które było przewidziane w projekcie. Jeśli nie pojawią się nieprzewidziane okoliczności to w przyszłym roku w ramach jubileuszu dziesięciolecia „Garwolanki” odbędzie się także inauguracja działalności zadaszonego lodowiska sezonowego.

Warto przypomnieć, że 16 marca 2021 roku Sejmik Województwa Mazowieckiego podjął uchwałę o dofinansowaniu budowy zadaszonego, sezonowego lodowiska w Garwolinie w kwocie 3 900 000,00 zł. Pod koniec maja w Garwolinie miało miejsce uroczyste podpisanie umowy dofinansowania zadania przez przedstawicieli Województwa Mazowieckiego (Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika oraz Członków Zarządu Województwa Mazowieckiego Janiny Ewy Orzełowskiej i Elżbiety Lanc) oraz Burmistrz Miasta Garwolina Marzeny Świeczak przy kontrasygnacie Skarbnika Miasta Katarzyny Nozdryn-Płotnickiej. Więcej szczegółów na ten temat oraz wizualizacje lodowiska pod linkiem https://garwolin.pl/mazowsze-wesprze-garwolin-w-budowie-lodowiska/.

W ogłoszonym w czerwcu przetargu niestety nie udało się wyłonić wykonawcy, gdyż cena najkorzystniejszej oferty (wpłynęły dwie) przewyższała kwotę, którą Miasto Garwolin planowało przeznaczyć na wykonanie zadania. Drugi przetarg wystartował w grudniu. Spośród trzech ofert najkorzystniejszą złożyła lokalna firma REMBUD Kazimierz Jasiński w Garwolinie na kwotę 7 962 776,84 zł. Dofinansowanie z Mazowsza, o które postarało się Miasto, pozwoli zaoszczędzić w budżecie miasta blisko połowę tej kwoty. REMBUD to lokalny wykonawca, który jest nam znany, zrealizował już wiele ciekawych i ambitnych inwestycji w mieście i na terenie powiatu. Trzymamy kciuki, że i tym razem sobie poradzi. Firma będzie także współpracować w ramach tej inwestycji z podwykonawcą specjalizującym się w budowie lodowisk – mówi burmistrz miasta Marzena Świeczak.

 

Zobacz również

20 lat samorządności młodzieży w Garwolinie!

Udostępnij Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Garwolina Jan Garwoliński oraz Radny Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego Kacper Broniszewski zapraszają na obchody jubileuszu 20-lecia Młodzieżowej Rady Miasta w...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta