Bieg spadających liści

Stowarzyszenie Truchtacz.pl oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie od 10 lat organizują wspólnie Grand Prix Ziemi Garwolińskiej – zawody dla małych i dużych, dla tych, którzy biegają sporo i tych, którzy dopiero stawiają w tej dziedzinie sportu swoje pierwsze kroki.

– W biegach biorą udział całe rodziny, spędzając wspólnie aktywnie czas na świeżym powietrzu. I o to nam chodziło! Przez te 10 edycji wydarzenia udało nam się rozbiegać Garwolin – mówi Michał Kopik, prezes Stowarzyszenia Truchtacz.pl.

Grand Prix Ziemi Garwolińskiej to cykl składający się z 4 biegów – dwóch wiosennych i dwóch jesiennych. X edycja pod tym względem będzie jednak wyjątkowa.

– Z powodu pandemii koronawirusa byliśmy zmuszeni odwołać dwa pierwsze biegi, dlatego tegoroczny cykl będzie się składał jedynie z dwóch biegów. Wiemy, że dla tych, którzy startują w tych zawodach nie wyniki i klasyfikacje są najważniejsze, tylko aktywność sama w sobie i cudowna atmosfera, dlatego zapraszamy wszystkich niezdecydowanych. Dołączcie do nas – zachęca Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Finałowe bieganie odbędzie się na terenach przy zbiorniku retencyjnym w Garwolinie. O godzinie 15:00 wystartują biegi dla dzieci – 4 biegi na dystansach dostosowanych do wieku młodych biegaczy i biegaczek. O godzinie 15:30 wystartują dorośli, którzy będą mieli do pokonania 5 km.
Wszyscy, którzy zachowali numer startowy z biegu wrześniowego, nie muszą ponownie zapisywać się do zawodów.
Wystarczy pojawić się w niedzielę na starcie. Nie trzeba zgłaszać swojej obecności w biurze zawodów. Numer startowy będzie już w bazie systemu pomiaru czasu. Ci, którzy chcieliby się zapisać mogą to zrobić online lub w niedzielę w biurze zawodów.

 

Zobacz również

Ferie w Bibliotece

Udostępnij Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie zaprasza do skorzystanie z oferty “Ferie w bibliotece” W pierwszym tygodniu ferii bibliotekarze przygotowali zajęcia dla młodszych dzieci, w...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta