Biała Niedziela dla seniorów

Biała niedziela

Około 200 seniorów skorzystało z bezpłatnych konsultacji kardiologa, endokrynologa, ortopedy, nefrologa i protetyka słuchu. Seniorzy mogli także za darmo zrobić badania: EKG, poziomu cukru i ciśnienia tętniczego krwi. W niedzielę 6 października w Garwolinie odbyła się kolejna Biała Niedziela.

Do udziału w akcji zaprosili jej inicjatorzy i główni organizatorzy z Klubu Seniora i Miejskiej Rady Seniorów w Garwolinie. Głównym patronem i sponsorem wydarzenia była Fundacja Zaczyn. Akcja została zrealizowana w ramach w ramach projektu „Senior, obywatel, radny – inkubator mazowieckich Rad Seniorów” na zlecenie Zarządu Województwa Mazowieckiego ze środków budżetu województwa. Program jest efektem szkolenia, w którym brali udział seniorzy z Garwolina. Biała Niedziela odbyła się pod patronatem Burmistrza Miasta Garwolina Marzeny Świeczak

Akcja została przeprowadzona w niedzielę 6 października w gabinetach lekarskich w budynku SPZOZ w Garwolinie przy ul. Staszica. Pomieszczenia zostały udostępnione w tym celu nieodpłatnie przez dyrektora garwolińskiej placówki medycznej, któremu organizatorzy dziękują za wsparcie. W Białej Niedzieli w Garwolinie wzięło udział 6 lekarzy specjalistów: diabetolog Iwona Cabaj-Wiater, kardiolog Michał Proczek, protetyk słuchu Dorota Majek, ortopeda Cyprian Smak, nefrolog Piotr Kędzierski i endokrynolog Ewa Skierska oraz trzy wykwalifikowane pielęgniarki, które wykonywały badanie EKG, poziomu cukru i pomiar ciśnienia tętniczego krwi. Lekarze i pielęgniarki z ogromną empatią zajmowali się pacjentami, którzy wcześniej zapisali się na konsultację lub badania. Z porad lekarzy specjalistów skorzystało około 200 seniorów z Garwolina, którzy uzyskali wstępną diagnozę swojego stanu zdrowia. O prawidłowy przebieg i logistykę akcji zadbali wolontariusze z Klubu Seniora w Garwolinie, którzy dziękują także dyrektorowi CSiK w Garwolinie Jarosławowi Kargolowi za wsparcie każdej ich inicjatywy.

Podczas podsumowania akcji nie zabrakło podziękowań dla specjalistów, którzy poświęcili swój czas dla pacjentów. Podziękowania  za okazane serce i profesjonalizm na ręce lekarzy i pielęgniarek wręczyli przewodnicząca Klubu Seniora w Garwolinie Grażyna Makulec i przewodniczący Rady Miasta Seniorów Jan Sprzęczka. W podsumowaniu wzięła udział także burmistrz Garwolina Marzena Świeczak, która podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w Białą Niedzielę za jej organizację. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że tego typu akcje są bardzo potrzebne i powinny być kontynuowane w następnych latach.

tekst: Urszula Ruta/eGarwolin

zdjęcia: Urszula Jendrych/Twój Głos,  Klub Seniora przy CSiK

Zobacz również

Spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską

Udostępnij Wraz z Miejsko-Powiatową Biblioteką Publiczną zapraszamy na spotkanie autorskie z wyjątkową pisarką, autorką ekranizowanych bestsellerów Ałbeną Grabowską, które odbędzie się w piątek 21 lutego...

Czytaj więcej

Czyste powietrze – zdrowy wybór

Przypominamy mieszkańcom Miasta Garwolina, że trwa nabór wniosków w ramach programu priorytetowego Czyste Powietrze. To kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią.

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta