Bezpieczne ferie 2019

Tuż przed rozpoczęciem zimowego wypoczynku strażacy z PSP w Garwolinie i OSP Garwolin, zaprezentowali pokaz bezpiecznych technik ratowania osób tonących, pod którymi załamał się lód. Pokazowi, który odbył się w środę 23 stycznia, na akwenie na Zarzeczu w Garwolinie, przyglądali się uczniowie garwolińskich podstawówek.

Burmistrz Miasta Marzena Świeczak zwracając się do zgromadzonych dzieci powiedziała: „Rozpoczynają się ferie, pamiętajcie, że zawsze trzeba mieć: rozsądek, uwagę i wyobraźnię.  Burmistrz Miasta dodała, że jeżeli warunki pogodowe będą sprzyjające, z pomocą straży zostanie przygotowane sztuczne lodowisko na Zarzeczu – Żebyście mogli bezpiecznie korzystać z lodu, nie wchodzić na zbiorniki otwarte.

Strażacy omówili zasady bezpieczeństwa podczas zabaw na lodzie oraz zaprezentowali uczniom szkół podstawowych z terenu Garwolina sposoby ratowania osób, pod którymi załamał się lód.

Straż Pożarna apeluje:

  • chcąc jeździć na łyżwach korzystaj tylko ze zorganizowanych i nadzorowanych lodowisk,
  • zabawa na zamarzniętym jeziorze, stawie, gliniance lub rzece jest bardzo niebezpieczna i może skończyć się tragicznie, ponieważ cienki, kruchy lód może się załamać pod twoim ciężarem.
  • Co roku odnotowuje się wiele utonięć w okresie zimowym właśnie na skutek takiego nierozważnego postępowania.
  • Gdybyś był świadkiem takiego wypadku natychmiast wezwij do pomocy osobę dorosłą.

Podobnie jak w roku ubiegłym, tak i w tym, strażacy chcą przestrzec dzieci i młodzież przed niebezpieczeństwem, jakie może im grozić podczas zabaw na zamarzniętych akwenach.

Ferie tuż, tuż, zachęcamy do skorzystania z oferty, jakie przygotowały miejskie jednostki organizacyjne: Centrum Sportu i Kultury i Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna.

Zobacz również

Biblioteka zaprasza w marcu

Udostępnij Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza w marcu na wiele atrakcji dla małych i dużych. Zerknijcie na kalendarium. Udostępnij Podobne tematyKoncert uczniów z ogniska...Zaproszenie - Komisja...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta