Awans uczniów garwolińskiej “Jedynki” do wojewódzkiego etapu konkursu BRD

W etapie rejonowym Ogólnopolskiego Turnieju BRD nasz powiat reprezentowały dwie drużyny z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Garwolinie, w składzie: Zuzanna Domarecka, Małgorzata Kot, Bartłomiej Baran, Filip Świętulski – grupa młodsza oraz: Natalia Zalech, Michał Barański, Michał Michalik – grupa starsza wraz z opiekunem Barbarą Kędziorek.

W Siedlcach jak w poprzednich etapach odbył się test z przepisów ruchu drogowego i skrzyżowań, praktyczne udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej i tor przeszkód. Mimo niesprzyjającej pogody podczas trwania konkurencji z torem przeszkód drużyna młodsza zajęła drugie miejsce zdobywając puchar dla szkoły i awans do etapu wojewódzkiego a grupa starsza zajęła trzecie miejsce zdobywając również puchar dla szkoły. Kolejny etap odbędzie się już 22 maja  w Warszawie – Ursusie. Drużynę i ich opiekuna czeka teraz jeszcze wiele pracy gdyż etap wojewódzki jest bardziej rozbudowany w konkurencje i o wiele trudniejszy od wcześniejszych etapów.

Nasi reprezentanci zwracają się z prośbą do całej społeczności Garwolina i powiatu o wsparcie i kibicowanie drużynie. Wyjazd uczniów został objęty dofinansowaniem ze środków budżetu Miasta Garwolina.

materiały prasowe: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1

Zobacz również

Komunikat SPZOZ

Udostępnij Wracamy do normalności! Od czerwca SPZOZ w Garwolinie wznawia działalność poradnia chirurgiczna konsultacyjna w której przyjmować i kwalifikować do planowych operacji chirurgicznych będą specjaliści...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta