Avon powołuje Ambasadora ds. Przemocy i rozpoczyna kolejną kampanię przeciwprzemocową

Już 25 listopada rusza kampania Avon Kontra Przemoc „Mów o tym głośno!”, organizowana w ramach międzynarodowej akcji 16 Dni Przeciw Przemocy ze względu na Płeć.  Z tej okazji firma wprowadza procedurę postępowania w przypadku przemocy zwaną Protokołem GBV (ang. Gender-Based Violence), dzięki któremu pracownicy Avon w trudnej sytuacji mogą skorzystać ze wsparcia Ambasadora ds. Przemocy, czy też otrzymać dodatkowy urlop. W ramach kampanii Avon przedstawia także 16 mitów, które pokazują, że przemoc może występować w różnych, często niezauważalnych formach. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na różne formy występowania przemocy, a także na szkodliwe przekonania panujące w społeczeństwie

W tegorocznej kampanii „Mów o tym głośno!” Avon zachęca wszystkich do poruszania tematu przemocy, która wciąż dotyka co trzecią kobietę na świecie. Jest to ogromny problem także w Polsce. Do jego rozwiązania potrzebne są systemowe zmiany, które nie tylko zapewnią pomoc, ale także podniosą świadomość całego społeczeństwa. Avon od lat działa na rzecz poprawy sytuacji kobiet i przeciwdziałania przemocy. Zdając sobie sprawę ze złożoności tego problemu firma podjęła decyzję o wdrożeniu Protokołu Postępowania GBV (ang. Gender-Based Violence). Dzięki temu pracownicy Avon doświadczający przemocy ze względu na płeć otrzymają kompleksowe wsparcie.

– W Avon wierzymy, że naszym obowiązkiem jest zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom i wspieranie ich w trudnych sytuacjach. Jednym z nich jest zjawisko przemocy, które w szczególny sposób dotyka kobiety. Szukając najlepszych rozwiązań opracowaliśmy Protokół GBV, który w kompleksowy sposób pomoże osobom borykającym się z tym problemem. Każda z nich może liczyć na wsparcie Ambasadora ds. Przemocy, a także ma możliwość pracy w elastycznym wymiarze godzin lub udania się na płatny urlop. Dzięki temu nasi współpracownicy otrzymają potrzebną pomoc, a przede wszystkim poczują, że nie zostają sami z tak trudnym problemem – podkreśla Piotr Mikołajski, dyrektor fabryki w Avon Garwolin.

Co najważniejsze wszystkie działania podejmowanie w ramach Protokołu GBV podlegają ścisłym zasadom poufności, a Ambasador ds. Przemocy będzie na bieżąco doradzał i reagował na zgłaszane sytuacje oraz kierował pracowników do fundacji Feminoteka, która udziela profesjonalnych porad psychologicznych i prawnych.

To nie pierwszy raz, gdy firma Avon oferuje konkretne narzędzia wspierające osoby dotknięte problemem przemocy, jednocześnie zwracając uwagę na potrzebę dyskretnego i uważnego podejścia. Już w zeszłym roku firma Avon we współpracy z fundacją Feminoteka uruchomiła aplikację Avon Alert, która pozwala sięgać po pomoc w bezpieczny sposób. Teraz dzięki nowej aktualizacji użytkownicy zyskają dostęp do większej ilości materiałów, w tym także poradników postępowania w trakcie pandemii. W aplikacji dostępna jest także specjalna mapa stworzona w ramach współpracy fundacji Feminoteka, Antyprzemocowej Sieci Kobiet oraz osób indywidualnych. Znajdują się w niej miejsca z całej Polski oferujące wsparcie kobietom dotkniętym zjawiskiem przemocy. Dzięki temu każda z nich niezależnie od miejsca zamieszkania, może w łatwy sposób sprawdzić, gdzie szukać pomocy.

W kampanii „Mów o tym głośno!” Avon zwraca także uwagę na szkodliwe przekonania panujące w społeczeństwie, które sprawiają, że wiele osób rezygnuje z sięgania po pomoc. Bardzo często osoby doświadczające przemocy spotykają się z bagatelizowaniem problemu, a także podważaniem ich uczuć. W wielu przypadkach prowadzi to do fałszywego odbioru rzeczywistości, w którym agresja i manipulacja ukrywana jest pod pozorem troski lub ochrony. Systematyczne podważanie samooceny ofiar prowadzi do coraz głębszego uzależnienia ich od swoich sprawców.

Więcej informacji o kampanii można znaleźć na stronie: https://avonkontraprzemoc.pl  oraz w aplikacji Avon Alert https://avonalert.pl

 

Zobacz również

Awaria sieci wodociągowej

Udostępnij Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Garwolin informuje, że w wyniku dynamicznego spadku temperatur oraz zamarzania gruntu wystąpiła awaria sieci wodociągowej w ulicy Nadwodnej. W związku...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta