Archiwalny fotoplastikon w Garwolinie

We wtorek 6 czerwca o godz. 14:00 na Skwerze Solidarności, wspólnie z Narodowym Archiwum Cyfrowym i Fundacją Koncept Kultura otworzymy wystawę pn. “Archiwalny fotoplastikon w Garwolinie. Fotografie Narcyza Witczaka-Witaczyńskiego z Narodowego Archiwum Cyfrowego”. Wystawa, która uświetni obchody 600-lecia miasta, będzie dostępna dla naszych mieszkańców i gości od 3 do 30 czerwca 2023.

Wystawa “Archiwalny fotoplastikon w Garwolinie. Fotografie Narcyza Witczaka-Witaczyńskiego z Narodowego Archiwum Cyfrowego” zagości na Skwerze Solidarności w Garwolinie od 3 do 30 czerwca. Projekt uświetni obchody 600-lecia miasta, z którym był związany fenomenalny fotograf, żołnierz i kawalerzysta II RP – Narcyz Witczak Witaczyński. Jego spadkobiercy, córki – Krystyna i zmarła w lipcu 2016 roku Barbara – oraz wnuk ks. Jerzy Witczak i prawnuk Rafał Rękawek, podarowali w 2014 roku jego cenną kolekcję fotograficzną Narodowemu Archiwum Cyfrowemu z przekonaniem, że jest to właściwe miejsce zarówno do wieczystego przechowywania fotografii, jak i ich prezentowania jako źródła historycznego powszechnie dostępnego dla każdego zainteresowanego.

W stylizowanym na lata przedwojenne drewnianym fotoplastikonie zwiedzający zobaczą kolekcję unikalnych fotografii z czasów II RP związanych z historią miasta Garwolina, służbą wojskową, ważnymi wydarzeniami państwowymi, życiem codziennym i bliskimi  Narcyza Witczaka-Witaczyńskiego. Są to nie tylko dokumenty z przeszłości, ale również artystyczne dzieła, które ukazują talent, doskonały kunszt i wrażliwość Narcyza Witczaka-Witaczyńskiego.

Organizatorem wystawy jest Narodowe Archiwum Cyfrowe. Partnerem Miasto Garwolin.

Fotoplastikon zapewnia Fundacja Koncept Kultura.

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta