Apel do mieszkańców

W związku z intensywnymi opadami śniegu apelujemy do mieszkańców miasta Garwolina – właścicieli nieruchomości o uprzątanie zalegającego śniegu, lodu i błota z chodników położonych bezpośrednio przy granicy nieruchomości.

Prośba ta podyktowana jest troską o nasze wspólne bezpieczeństwo, gdyż oblodzone i zaśnieżone chodniki stanowią zagrożenie poważnych uszkodzeń ciała przechodniów.
Zanieczyszczenia prosimy odgarniać w miejsce nie powodujące zakłóceń ruchu pieszych lub pojazdów.

Przypominamy też, że o obowiązku sprzątania chodnika stanowi art. 5 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2020 r., poz. 1439 z późn. zm.) oraz § 2 Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Garwolina przyjętego uchwałą nr XVI/93/2019 Rady Miasta Garwolina z dnia 15 października 2019 roku. Obowiązek dotyczy: właścicieli, współwłaścicieli nieruchomości, użytkowników wieczystych, osób posiadających nieruchomości w zarządzie lub użytkowaniu oraz innych podmiotów władających nieruchomością. Powyższy obowiązek dotyczy właścicieli wszystkich nieruchomości bez względu na ich przeznaczenie i sposób użytkowania. Zatem bez znaczenia jest, czy działka granicząca z chodnikiem jest zabudowana czy nie, czy właściciel mieszka na posesji czy też nie.

Zobacz również

Już za miesiąc spis powszechny!

Udostępnij 1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Obowiązek udziału w spisie dotyczy KAŻDEGO! Na szczęście nie trzeba będzie umawiać się...

Czytaj więcej

Monika Kuszyńska na Dzień Kobiet

Udostępnij 7 marca gościem naszego miasta będzie Monika Kuszyńska – wokalistka i autorka tekstów, z wykształcenia muzykoterapeutka, była solistka zespołu Varius Manx.  Na spotkanie motywacyjne...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta