Alicja Węgorzewska zaśpiewała kolędy w Garwolinie

Klimat Świąt Bożego Narodzenia został z nami na dłużej. W ostatnią niedzielę w garwolińskiej kolegiacie można było usłyszeć kolędy w wykonaniu artystki światowej sławy Alicji Węgorzewskiej.

Alicja Węgorzewska to polska śpiewaczka operowa o międzynarodowej sławie. Jej mezzosopranowy głos popłynął z największych i najbardziej znanych scen na całym świecie. W niedzielę, 16 stycznia o godzinie 19:00, artystka wystąpiła w kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Garwolinie z koncertem w cyklu „Kolędowanie na Mazowszu”. W programie koncertu znalazły się najpiękniejsze polskie kolędy i utwory świąteczne.

Alicji Węgorzewskiej towarzyszyli: Marek Kaliszuk – aktor i piosenkarz, wspaniały duet młodych śpiewaków operowych Dorota Ritz i Paweł Wisnar, skrzypek i aranżer Bogdan Kierejsza i mistrz organów Robert Grudzień.

Święta już za nami, ale dzięki wyjątkowemu koncertowi kolęd mogliśmy wrócić myślami do bożonarodzeniowego nastroju. Dziękuję bardzo wszystkim artystom i uczestnikom – powiedziała podsumowując wydarzenie Burmistrz Miasta Marzena Świeczak.

Na koncert zaprosili: Warszawska Opera Kameralna, Samorząd Województwa Mazowieckiego, Miasto Garwolin, Parafia Przemienienia Pańskiego w Garwolinie oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Fot. Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie

 

Zobacz również

Przystań radości tworzenia

Udostępnij Tradycją Centrum Sportu i Kultury jest pomoc przy organizacji wystawy Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom. Nie inaczej będzie w tym roku. 1 czerwca przestrzeń Galerii Kotłownia...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta