Aby droga do szkoły była bezpieczna

Z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. 1 Pułku Strzelców Konnych w Garwolinie spotkali się funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie w ramach akcji “Kierowco! Nie polujemy na zebrach”. Dzieciaki otrzymały także od Burmistrz Miasta Garwolina Marzeny Świeczak gadżety odblaskowe.

Powracające po długiej przerwie wakacyjnej dzieci i młodzież często zapominają o własnym bezpieczeństwie. Dlatego obowiązkiem nas dorosłych jest dbanie o ich bezpieczeństwo nie tylko w domu, szkole, ale też na drodze. Garwolińscy policjanci spotkali się  z dziećmi, aby porozmawiać z nimi o zasadach ruchu drogowego, o tym jak zachować się w okolicy przejść dla pieszych oraz jak bezpiecznie przejść przez pasy.

Przedsięwzięcie organizowane jest w ramach ogólnopolskich działań “Bezpieczna droga do szkoły” i jednocześnie ma związek z obchodami Europejskiego Tygodnia Mobilności odbywającego się corocznie w dniach 16 do 22 września 2022 roku, a także Działaniami ROADPOL SAFETY DAYS i koordynowanymi przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

Kierowcom przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożność w rejonach przejść dla pieszych i dostosowaniu prędkość do warunków panujących na drodze. Pieszym natomiast, że są zobowiązani do zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię. Pamiętajcie też, że zabronione jest wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym na przejściu dla pieszych.

Zobacz również

Spędź z nami czas w lutym

Udostępnij Sportowe emocje, bal pełen wrażeń na zakończenie karnawału, koncert, wystawa, spotkanie autorskie, stałe sekcje w bibliotece i domu kultury, bogata oferta zajęć na ferie...

Czytaj więcej

Gramy dla Wiktorii Kaczyńskiej

Udostępnij Po raz kolejny zapraszamy do udziału w turnieju charytatywnym na rzecz Wiktorii Kaczyńskiej. Tym razem organizatorzy zapraszają na Walentynkowy Turniej Siatkarski w najbliższą niedzielę,...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta