81 500,00 zł z Mazowsza dla Garwolińskiej OSP

Kolejne środki finansowe trafiły dla garwolińskiej OSP. W tym roku 150 000,00 zł  przeznaczono na termomodernizację strażnicy oraz zakup specjalistycznego sprzętu. 81 500,00 zł pochodzi z Samorządu Województwa Mazowieckiego, 30 000,00 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i 38 500,00 zł z budżetu miasta.

Na spotkaniu 8 listopada br w garwolińskiej straży Marszałek Janina Ewa Orzełowska przekazała druhom 6 aparatów powietrznych i rozpieracz kolumnowy z zasilaniem akumulatorowym. Mam nadzieję, że przed jednostką kolejne lata działalności i kolejne rozdziały wspaniałej historii. Bezpieczeństwo mieszkańców powiatu garwolińskiego, jest w dobrych rękach – życzyła Pani Marszałek. To kolejne ważne wsparcie dla naszych dzielnych strażaków. Ochotnicy nie tylko gaszą pożary czy pomagają podczas klęsk żywiołowych, ale bardzo często jako pierwsi udzielają pomocy ofiarom wypadków. Dlatego właśnie ta nasza pomoc ma tak ogromne znaczenie –  podkreśliła Marszałek Janina Ewa Orzełowska. Z okazji 147. rocznicy założenia jednostki – która jest najstarszą na Mazowszu i jedną z najstarszych w kraju druhowie dostali prezent w postaci kamery termowizyjnej.

Bardzo dziękuję za okazaną pomoc, za dostrzeganie potrzeb garwolińskiej społeczności – mówiła Burmistrz Marzena Świeczak. Za pomoc i owocną współpracę z Samorządem Mazowsza dziękował również Wiceprzewodniczący Rady Miasta Andrzej Ostolski. Podczas spotkania gospodarz, Prezes OSP Garwolin Roman Maszkiewicz przedstawił nowy Zarząd OSP.

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta