1. Festiwal Saturator Teatralny za nami

15 spektakli, 200 artystów, wydarzenia towarzyszące: za nami 3 dni wypełnione teatrem, tańcem i pantominą. 1 Festiwal Teatralny Saturator organizowany we współpracy z Mazowieckim Instytutem Kultury, Centrum Sportu i Kultury i Miastem Garwolin odbył się w dniach 13-15 września br. Uroczyste otwarcie poprzedziła kolorowa parada ulicami miasta.

Saturator Teatralny w Garwolinie jest wyjątkowym wydarzeniem. To właśnie w naszym mieście mieszać się będzie teatr amatorski z teatrem zawodowym i gwarantuję państwu, że różnicy nie zobaczycie. Mamy nadzieję, że ta kolorowa przestrzeń teatru, dobrych emocji i wrażeń zagości w naszym mieście na stałe- mówiła podczas otwarcia Festiwalu Burmistrz Miasta Marzena Świeczak. Zaproszeni goście gratulowali organizacji wydarzenia i podkreślali, że taki festiwal w Garwolinie jest ogromnym wyróżnieniem dla miasta.

Sprawcą tego wszystkiego jest Iza Rękawek. Gdyby nie Iza, nie byłoby mnie tutaj. Gdyby nie Iza, nie byłoby tutaj Mazowieckiego Instytutu Kultury.Chciałam podziękować wam wszystkim, że jesteście. Mam nadzieję, że te trzy dni święta teatralnego, zawodowych teatrów, amatorskich teatrów, takiej płaszczyzny, na której spotkają się amatorzy i zawodowcy, i ci ludzie, którzy chodzą do teatru i ci, którzy po prostu przejdą koło teatru i być może zatrzymają się przy nim. My wszyscy robimy to dla was. Gdyby nie wy, nas by nie było. Gorące oklaski dla Izy, dla Teatru Rękawiczka. (…) Gdyby Iza i jej praca, jej młodzież, jej dzieci nie wygrywały mnóstwa konkursów, ja nigdy bym nie wiedziała, że w Garwolinie jest teatr. Nigdy nie chcielibyśmy przyjechać do Garwolina, bo nie byłoby żadnego powodu – podkreśliła Magdalena Chabros, kurator i producent wydarzenia z ramienia Mazowieckiego Instytutu Kultury.

Wiem, że jesteście państwo wspaniałą publicznością, ale też środowiskiem, które kocha teatr, więc mam nadzieję, że ten festiwal będzie żył przez kolejne lata i będzie takim punktem na mapie Polski, który będzie kojarzył się właśnie przede wszystkim z imprezą kulturalną na bardzo wysokim poziomie. (…) Jestem pod wrażeniem państwa korowodu i wspaniałej parady. Jesteście wspaniałym miastem – stwierdziła Magdalena Ulejczyk, p.o. dyrektora MIK, która przyznała, że bardzo się cieszy z możliwości organizacji Saturatora w Garwolinie. – Wszystkie duże wydarzenia tutaj są wspaniałe, a przede wszystkim serca gorące i ludzie, którzy potrafią się integrować, potrafią zaangażować się w różne dzieła kulturalne i potrafią je docenić. (…) Teatr jest po to, żeby nam przekazywać to, co w życiu najważniejsze, to co w życiu jest najważniejsze i abyśmy umieli te treści odczytać i je w życiu zastosować – mówiła Maria Koc, która pogratulowała burmistrz kolejnego wspaniałego wydarzenia w mieście.

Traktujemy to jako wyróżnienie, że Saturator jest w Garwolinie – zaznaczył dyrektor CSiK Jarosław Kargol. Podczas otwarcia festiwalu nie brakowało podziękowań dla MIK, burmistrz Marzeny Świeczak, Izabeli Rękawek, młodzieży, artystów i sponsorów. – Oddajemy Garwolin na trzy dni w ręce teatru. Niech będzie barwnie, niech będzie kolorowo, niech każdy z tych wydarzeń teatralnych wyniesie dla siebie to, co najlepsze – powiedziała Marzena Świeczak.

W sobotę i niedzielę na miłośników teatru czekało 15 spektakli wystawianych na sali kinowej Centrum Sportu i Kultury i w parku i na parkingu przezd pływalnią miejska “Garwolanka”. Festiwal Saturator Teatralny został objęty honorowym patronatem marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Burmistrza Miasta Garwolina.

Wiecej o festiwalu : Festiwal Saturator

Cytaty za: egarwolin.pl, zdjęcia: Centrum Sportu i Kultury

Zobacz również

Spędź z nami czas w lutym

Udostępnij Sportowe emocje, bal pełen wrażeń na zakończenie karnawału, koncert, wystawa, spotkanie autorskie, stałe sekcje w bibliotece i domu kultury, bogata oferta zajęć na ferie...

Czytaj więcej

Gramy dla Wiktorii Kaczyńskiej

Udostępnij Po raz kolejny zapraszamy do udziału w turnieju charytatywnym na rzecz Wiktorii Kaczyńskiej. Tym razem organizatorzy zapraszają na Walentynkowy Turniej Siatkarski w najbliższą niedzielę,...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta