3maj z nami strażakami

Hasłem “3maj z nami strażakami” Ochotnicza Straż Pożarna w Garwolinie zaprasza do włączenia się w akcję promującą ruch strażacki. Maj to miesiąc strażacki dlatego przeżyjmy go razem z nimi.

Strażacy w tym czasie wspominają swojego patrona – św. Floriana, a także świętują. 4 maja o godz. 17.30 w garwolińskiej kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie zostanie odprawiona msza święta w intencji strażaków.

Miesiąc pod znakiem straży to również doskonały pretekst do promocji ruchu strażackiego wśród najmłodszych. Od 1 do 31 maja, z okazji jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich Miasto Garwolin, odbędą się warsztaty dla 600 uczniów szkół podstawowych z nauki pierwszej pomocy.

Podsumowaniem akcji będzie Dzień Otwarty w Ochotniczej Straży Pożarnej w Garwolinie 28 maja 2023r.  W tym dniu będzie można odbyć podróż po remizie strażackiej, obejrzeć pokazy w wykonaniu strażaków, wysłuchać koncertu orkiestry dętej. Strażacy zapraszają również wszystkich zebranych na grochówkę.

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. Organizator: Ochotnicza Straż Pożarna w Garwolinie. Współorganizatorzy: Miasto Garwolin, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Więcej informacji poniżej na plakacie.

Informacja prasowa OSP Garwolin oprac.: UM Garwolin

Zobacz również

Patriotyzm konsumencki – to lubię!

Udostępnij #KupujŚwiadomie to hasło kampanii prowadzonej przez KOWR zachęcającej do świadomego wyboru produktów z oznaczeniami i certyfikatami żywności, do których należą: znak PRODUKT POLSKI, logo...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta