20 lat samorządności młodzieży w Garwolinie!

Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Garwolina Jan Garwoliński oraz Radny Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego Kacper Broniszewski zapraszają na obchody jubileuszu 20-lecia Młodzieżowej Rady Miasta w Garwolinie. Wydarzenia organizowane są pod patronatem Burmistrz Miasta Garwolina Marzeny Świeczak oraz organizowane są w ramach obchodów 600-lecia nadania praw miejskich Miastu Garwolin i 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Młodzieżowa Rada Miasta to fakultatywny organ samorządu terytorialnego o charakterze konsultacyjnym, którego najważniejszym celem jest zwiększenie zainteresowania i zaangażowania młodych sprawami publicznymi na poziomie lokalnym. Młodzieżowa Rada Miasta w Garwolinie powstała w 2003 roku. Zgodnie ze Statutem Młodzieżowej Rady Miasta składa się ona z przedstawicieli szkół ponadpodstawowych oraz organizacji młodzieżowych wybranych przez młodzież w demokratycznych wyborach na dwuletnią kadencję. Działalność Młodzieżowej Rady Miasta Garwolina ma szczególny wymiar nie tylko dla młodzieży, ale również dla całej lokalnej społeczności. Praca młodzieżowych radnych przyczynia się do upowszechniania idei samorządności wśród młodych ludzi z terenu miasta, uczy młodzież świadomego uczestnictwa w życiu obywatelskim oraz ponoszenia odpowiedzialności za własne decyzje.

Inauguracja uroczystości rozpocznie się uroczystą sesją Młodzieżowej Rady Miasta Garwolina w najbliższy wtorek 26.09.2023 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Garwolina. Szczegóły sesji tutaj UROCZYSTA SESJA MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA GARWOLINA.

– O szczegółach pozostałych działań będziemy Państwa informować w najbliższym czasie na stronie www.garwolin.pl. Serdecznie zapraszamy do udziału i śledzenia efektów – zachęcają organizatorzy.

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta