130 tyś dotacji na drogę z Urzedu Marszałkowskiego

Wkrótce, przy udziale środków z budżetu województwa mazowieckiego, zostanie wybudowanych lub zmodernizowanych blisko 41,1 km dróg dojazdowych do gruntów rolnych w powiatach garwolińskim, łosickim, mińskim, siedleckim, sokołowskim oraz węgrowskim. Za ponad 5,6 mln zł samorządy zrealizują 60 inwestycji drogowych. W sumie na całym Mazowszu dofinansowanych zostanie 289 zadań o wartości 30 mln zł. Dziś umowy w tej sprawie z beneficjentami podpisała członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

Drogi w budżetach miast, gmin czy powiatów to zwykle te najbardziej kosztowne inwestycje, ale też te najbardziej oczekiwane przez mieszkańców. Wszyscy chcemy poruszać się po dobrych i przejezdnych drogach. A do tego potrzebne są pieniądze. Dlatego cieszę się, że udało się tym razem wygospodarować aż 5,6 mln zł, tym razem na te najmniejsze dojazdowe do pól i gospodarstw rolnych. – podkreśla członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

Dziś w Siedlcach umowy dotacyjne podpisali przedstawiciele samorządów gminnych i powiatowych z powiatów: garwolińskiego, łosickiego, mińskiego, siedleckiego, sokołowskiego oraz węgrowskiego.

Miasto Garwolin otrzymało 130 tys. zł na modernizację 510 mb drogi dojazdowej do gruntów rolnych położonych w rejonie ul. Gen. Maczka – II etap, ulepszenie nawierzchni.

Na całym Mazowszu samorządowcy zrealizują w sumie 60 inwestycji drogowych za łącznie 5,6 mln zł.

materiały prasowe 

Zobacz również

Spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską

Udostępnij Wraz z Miejsko-Powiatową Biblioteką Publiczną zapraszamy na spotkanie autorskie z wyjątkową pisarką, autorką ekranizowanych bestsellerów Ałbeną Grabowską, które odbędzie się w piątek 21 lutego...

Czytaj więcej

Czyste powietrze – zdrowy wybór

Przypominamy mieszkańcom Miasta Garwolina, że trwa nabór wniosków w ramach programu priorytetowego Czyste Powietrze. To kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią.

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta