Разом! Razem! Polsko-ukraiński piknik integracyjny

Wspólne oglądanie kinowego przeboju, w którym język nie będzie dla nikogo przeszkodą, a później radosne zabawy w ogrodzie Centrum Sportu i Kultury. Pазом – to znaczy razem! Właśnie pod takim hasłem w najbliższy czwartek odbędzie się polsko-ukraiński piknik integracyjny. Wstęp wolny!

Wakacje powoli dobiegają końca i już za chwilę najmłodsi ruszą do przedszkoli, a nieco starsi przekroczą szkolne progi. Rozpocznie się nowy rok i nowe wyzwania – zarówno dla polskich dzieci, jak i ukraińskich, które od kilku miesięcy są częścią naszej lokalnej społeczności. Żeby czas letniego wypoczynku zakończyć radośnie, a przy tym lepiej się poznać, zacieśnić więzi i sprawić, by wszyscy czuli się dobrze, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Miasto Garwolin zapraszają na polsko-ukraiński piknik integracyjny „Pазом! Razem!”, który odbędzie się w najbliższy czwartek, 25 sierpnia.

Najpierw, o godzinie 10:00 w Kinie Wilga, polskie i ukraińskie dzieci razem obejrzą przebój „Baranek Shaun. Farmageddon”. Baranek to postać znana dzieciom i niezwykle przez nie lubiana. Historia opowiadana jest jedynie za pomocą obrazów, bez użycia słów, dlatego bariera językowa nikomu nie odbierze frajdy z oglądania.

Po zakończonym seansie wszyscy oddadzą się wspólnej radosnej zabawie w ogrodach Centrum Sportu i Kultury. Wolontariusze ze Stowarzyszenia Simejka przygotowali dla uczestników wiele atrakcji: gry, tor przeszkód, drążek do podciągania, malowanie twarzy, chodzenie po linie. Będzie także wata cukrowa.

Wstęp na film oraz udział w zabawach w ogrodzie są bezpłatne. Wydarzenie potrwa do godziny 14:00.


Центр Спорту і Культури м. Гарволін і Уженд міста сердечно запрошують на польсько-український інтеграційний пікнік під гаслом „Разом!” Захід відбудеться 25 серпня (четвер). Об 10.00 в кінотеатрі „Вільга” буде демонструватися мультиплікаційний фільм „Баранчик Шон. Фармагедон”. З 11.30 до 14.00 на території внутрішнього дворику Центру Спорту і Культури (вул. Надводна, 1, вхід з рекреації кінотеатру), будуть проводитися конкурси та забави. В програмі: ігри, смуга перешкод, спортивні змагання, аквагрим. Для дітей частування цукровою ватою. Кіно і всі розваги безкоштовні.

Zobacz również

Patriotyzm konsumencki – to lubię!

Udostępnij #KupujŚwiadomie to hasło kampanii prowadzonej przez KOWR zachęcającej do świadomego wyboru produktów z oznaczeniami i certyfikatami żywności, do których należą: znak PRODUKT POLSKI, logo...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta