Разом! Razem! Polsko-ukraiński piknik integracyjny

Wspólne oglądanie kinowego przeboju, w którym język nie był dla nikogo przeszkodą, a później radosne zabawy w ogrodzie Centrum Sportu i Kultury. Pазом – to znaczy razem! Właśnie pod takim hasłem odbył się dziś polsko-ukraiński piknik integracyjny.

Wakacje powoli dobiegają końca i już za chwilę najmłodsi ruszą do przedszkoli, a nieco starsi przekroczą szkolne progi. Rozpocznie się nowy rok i nowe wyzwania – zarówno dla polskich dzieci, jak i ukraińskich, które od kilku miesięcy są częścią naszej lokalnej społeczności. Żeby czas letniego wypoczynku zakończyć radośnie, a przy tym lepiej się poznać, zacieśnić więzi i sprawić, by wszyscy czuli się dobrze, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Miasto Garwolin zaprosili na polsko-ukraiński piknik integracyjny „Pазом! Razem!”, który odbył się w  czwartek, 25 sierpnia.

Najpierw, o godzinie 10:00 w Kinie Wilga, polskie i ukraińskie dzieci razem obejrzą przebój „Baranek Shaun. Farmageddon”. Baranek to postać znana dzieciom i niezwykle przez nie lubiana. Historia opowiadana jest jedynie za pomocą obrazów, bez użycia słów, dlatego bariera językowa nikomu nie odbierze frajdy z oglądania. Życzę Wam miłego czasu spędzonego razem. Integrujcie, się poznawajcie, bawcie się dobrze – powiedziała Burmistrz Miasta Marzena Świeczak otwierając piknik.

Po zakończonym seansie wszyscy oddali się wspólnej radosnej zabawie w ogrodach Centrum Sportu i Kultury. Wolontariusze ze Stowarzyszenia Simejka przygotowali dla uczestników wiele atrakcji: gry, tor przeszkód, drążek do podciągania, malowanie twarzy, chodzenie po linie, a także watę cukrową.

Wstęp na film oraz udział w zabawach w ogrodzie był bezpłatny.

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta